Zatiahnuté
12°
Bratislava
Danica, Dana
16.4.2024
Doposiaľ neznáma osoba napadla ženu s dvoma deťmi žieravinou
Zdielať na

Doposiaľ neznáma osoba napadla ženu s dvoma deťmi žieravinou

Zdroj: Pixabay

LONDÝN / Britská polícia pátra po podozrivej osobe, ktorá v noci na štvrtok napadla ženu a jej dve dcéry so žieravou látkou na rušnej ulici v metropole Londýn. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

Ženu (31) a dve deti vo veku 3 a 8 rokov, ako aj troch ďalších ľudí, ktorý im prišli na pomoc, hospitalizovali v nemocnici. Podľa londýnskej polície utrpela ľahké zranenia aj traja príslušníci policajného zboru, ktorí pri incidente v štvrti Clampham zasahovali.

Policajný komisár Gabriel Cameron uviedol, že útok žieravinou spôsobil žene a mladšiemu dieťaťu zranenia, ktoré im mohli "zmeniť život". Podľa neho však nejaký čas potrvá, kým bude určená ich závažnosť. Vyjadril tiež uznanie štyrom osobám z radov verejnosti, ktoré "odvážne prišli na pomoc rodine v desivej situácii". Tri ženy museli s ľahkými popáleninami odviezť do nemocnice. Štvrtý muž, ktorý utrpel ľahké zranenia, odmietol lekárske ošetrenie.

Cameron zároveň spresnil, že útočník a žena sa zrejme poznali. Podľa neho sa teda zdá, že išlo o cielené napadnutie. V Británii zaznamenali za posledné roky pokles počtu útokov s použitím žieraviny vrátane kyseliny. Vrchol bol dosiahnutý v roku 2017, keď úrady evidovali 941 takýchto prípadov.

Pokles bol čiastočne pripísaný prísnejšej kontrole nad dostupnosťou kyseliny a iných žieravých látok, ktorá bola prijatá v rámci zákona o útočných zbraniach z roku 2019. Podľa charitatívnej organizácie Acid Survivors Trust International (ASTI) sa počet prípadov znovu zvýšil v roku 2022, a to o 69 % v porovnaní s predošlým rokom.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy