Zatiahnuté
Bratislava
Bibiána
2.12.2023
Maďarskom otriasol výbuch: Počas policajnej operácie v Ostrihome zahynuli dvaja ľudia
Zdielať na

Maďarskom otriasol výbuch: Počas policajnej operácie v Ostrihome zahynuli dvaja ľudia

BUDAPEŠŤ / Výbuch, ku ktorému došlo v stredu 20. septembra večer počas policajnej operácie v maďarskom meste Ostrihom, spáchal muž, na ktorého bol vydaný zatykač. Pri explózii plynu v rodinnom dome okrem páchateľa zomrel policajt, zranilo sa celkom 11 policajtov a hasičov, z nich štyria ťažko. Viac sa dozviete vo videu.

Podľa prokuratúry protiteroristická jednotka TEK v stredu pre údajnú hrozbu zasahovala v Ostrihome. Zhruba o 19.00 h vtrhla do objektu, pretože osoba, na ktorú bol vydaný zatykač, nespolupracovala a vyjednávanie neviedlo k žiadnemu výsledku. Muž úmyselne spôsobil výbuch plynu. 

Podľa maďarskej stanice M1 mal atentátnik v Ostrihome "postriekať dom benzínom a následne odpáliť plynovú fľašu"Pri zásahu zomrel jeden policajt, zranilo sa celkom 11 policajtov a hasičov, z nich štyria ťažko. 

Regionálna televízia Gran TV – Esztergom informovala, že páchateľ sa vyhrážal výbuchom a následne ho vykonal, pretože mal nahromadené poplatky a chceli mu vypnúť elektrinu.

Hamran vyjadril sústrasť v súvislosti s tragédiou pri zásahu polície v Ostrihome

Prezident Policajného zboru Štefan Hamran vyjadril vo štvrtok sústrasť maďarským kolegom v súvislosti s tragédiou, ktorá sa stala v stredu večer v severomaďarskom Ostrihome. Na medzinárodnom protiteroristickom cvičení v Komárne pod názvom Atlas Common Challenge 2023 šéf slovenskej polície v reakcii na otázku TASR povedal, že takéto udalosti analyzujú v rámci Atlasu - medzinárodnej siete policajných jednotiek špecializovaných na boj proti terorizmu z 36 štátov.

Maďarské médiá informovali, že k výbuchu došlo v dome na predmestí Ostrihomu - neďaleko slovenských hraníc - v čase, keď tam polícia zasahovala pre údajnú hrozbu. Podľa médií pri explózii zomrel tiež pravdepodobný páchateľ. Niekoľko ďalších policajtov pri zásahu utrpelo zranenia a bolo prevezených do nemocnice.

Sústrasť rodine vyjadrili prezidentka Katalin Nováková aj premiér Viktor Orbán

V Ostrihome sa koná v tomto čase aj dvojdňové výjazdové rokovanie frakcií strán vládneho bloku Fidesz-KDNP, na ktorom je prítomný aj Orbán, pripomenul server szmo.hu.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy