Jasno
21°
Bratislava
Adrián
23.3.2023
Vlak zachytil dve malé deti, vliekol ich sto metrov. Jedno z nich zomrelo
Zdielať na

Vlak zachytil dve malé deti, vliekol ich sto metrov. Jedno z nich zomrelo

BERLÍN / Dieťa, ktoré vo štvrtok večer zachytil nákladný vlak na trati v severonemeckom meste Recklinghausen, je vo vážnom stave a v nemocnici bojuje o život, uviedol v noci na piatok minister vnútra spolkovej krajiny Severné Porýnie - Vestfálsko Herbert Reul. Ďalšie dieťa zraneniam podľahlo na mieste nešťastia.

Reul prišiel na miesto nešťastia v Porúrí a potvrdil, že v prípade obete i zraneného ide o miestnych chlapcov z Recklinghausenu. Obeť mala desať rokov, zranené dieťa má deväť, spresnil. 

Presné okolnosti nešťastia, ktoré sa odohralo vo štvrtok večer krátko po 18:00 neboli doposiaľ známe. Prvé mediálnej informácie hovorili o tom, že nákladný vlak zachytil skupinu viacerých osôb, ktoré následne vliekol niekoľko stoviek metrov. Na mieste zasahovalo 35 hasičov a záchranárov.

Prehľadávali koľaje, v dôsledku tmy a rozsahu úseku nasadili aj dron s termokamerou. Správy o treťom dieťati či ďalších osobách v koľajisku sa zatiaľ nepotvrdili, uviedla podľa denníka Bild polícia, ktorá na mieste tragédie stále vykonávala kriminalisticko-technické úkony.

Reul označil nehodu za "veľkú drámu". "Je to strašné," podotkol. Ako dodal, je nejasné, akým spôsobom mohlo k nehode dôjsť. Trať na mieste nešťastia neďaleko bývalej nákladnej železničnej stanice i okolité ulice uzavreli.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy