Jasno
Bratislava
Agáta
5.2.2023
Fotograf vypísal zbierku pre manželov z Ukrajiny, ktorých fotka obletela svet
Zdielať na
Zahraničie

Fotograf vypísal zbierku pre manželov z Ukrajiny, ktorých fotka obletela svet

Zdroj: instagram: eddyvanwessel

BACHMUT / Holandský fotograf Eddy van Wessel, ktorý nedávno nafotil zranených starších manželov z ukrajinského mesta Bachmut, odštartoval kampaň na ich podporu. TASR o tom informuje podľa stanice Rádio Sloboda (RFE/RL).

"Predstavte si, že by sme im mohli poskytnúť nový domov a ukázať, že sme silnejší ako vojna," uviedol v statuse, ktorým oznámil spustenie crowd fundingu (kolektívneho financovania mnohými dobrovoľnými darcami) na pomoc manželom z Ukrajiny.

Van Wessel ako fotograf pracoval v mnohých oblastiach zachvátených vojnou. Manželov z Bachmutu, navštívil krátko po tom, ako utrpeli zranenia v dôsledku ruskej raketovej paľby. Dom, v ktorom prežili časť spoločného života, ruské ostreľovanie zničilo. Mediálne známa snímka od van Wessela ich zachytáva v objatí a je symbolom utrpenia civilného obyvateľstva Ukrajiny počas ruskej invázie. Fotograf vo svojom statuse na Instagrame napísal, že po zverejnení snímky dostal tisíce listov s ponukou pomoci tomuto manželskému páru. Zároveň v ňom informoval, že manželia sa vzhľadom na okolnosti cítia dobre. Hovorili s ním o svojej mladosti, láske i rakete, ktorá "zničila ich minulosť a vzala im budúcnosť". Dočasné útočisko našli zatiaľ u príbuzných.

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie