Mikuláš
6.12.2022
215. deň na Ukrajine: Použitie jadrových zbraní vo vojne je zločin proti budúcnosti, povedal pápež František
Zdielať na
Zahraničie

215. deň na Ukrajine: Použitie jadrových zbraní vo vojne je zločin proti budúcnosti, povedal pápež František

Zdroj: SITA

BRATISLAVA / Použitie jadrových zbraní vo vojne je zločinom proti všetkým vyhliadkam na budúcnosť, uviedol v pondelok pápež František na Twitteri. Informovala o tom talianska tlačová agentúra ANSA. 

Pápež František: Použitie jadrových zbraní vo vojne je zločin proti budúcnosti

Použitie jadrových zbraní vo vojne je zločinom proti všetkým vyhliadkam na budúcnosť, uviedol v pondelok pápež František na Twitteri. Informovala o tom talianska tlačová agentúra ANSA. František v tvíte napísal: "Chcem znova vyhlásiť, že použitie jadrovej energie na vojnové účely je dnes, viac než inokedy, zločinom nielen proti dôstojnosti ľudí, ale aj proti akejkoľvek možnej budúcnosti nášho spoločného domova." Pripojil haštagy (#) "mier", "jadrové odzbrojenie", "čas tvoriť".

Veľvyslanci EÚ boli pozvaní na rokovanie o nových sankciách voči Rusku

Veľvyslanci členských krajín pri EÚ, zástupcovia Európskej komisie a Európskej služby pre vonkajšiu činnosť boli v pondelok pozvaní na rokovanie o najnovšej situácii na Ukrajine a v Rusku. Na stretnutí sa má hovoriť aj o návrhu na zavedenie ôsmeho balíka sankcií voči Rusku za ďalšiu eskaláciu agresívnej vojny voči Ukrajine. Píšu o tom agentúry Reuters a týždenník Politico, informuje spravodajca TASR. Pondelkové rokovanie tzv. pracovnej skupiny pre reakciu na krízy v Bruseli bolo zvolané na podnet českého predsedníctva v Rade EÚ. Podľa agentúry Reuters veľvyslanci zastupujúci členské krajiny sa zvyčajne nezúčastňujú na zasadnutiach tejto skupiny, ktorú tvoria zástupcovia eurokomisie a diplomatického zboru EÚ.

Zelenskyj: V Iziume objavili ďalšie dva masové hroby

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že v meste Izium na severovýchode Ukrajiny boli objavené ďalšie dva masové hroby so stovkami obetí. TASR správu prevzala z agentúry Reuters a denníka The Guardian. "Dnes som dostal viac informácií. Našli ďalšie dva masové hroby, veľké hroby so stovkami ľudí. Hovoríme o malom meste Izium," povedal Zelenskyj v rozhovore odvysielanom v noci na pondelok americkou stanicou CBS.

Ruská armáda zaútočila dronmi na vojenský objekt na juhu Ukrajiny

Dva drony vypustené ruskými jednotkami zasiahli v Odeskej oblasti na juhu Ukrajiny vojenské objekty a spôsobili v nich požiar a detonáciu munície.  Podľa agentúry Reuters to v pondelok uviedlo južné velenie ukrajinských ozbrojených síl s tým, že podľa dostupných informácií k obetiam na životoch nedošlo. "V dôsledku rozsiahleho požiaru a výbuchu munície bola zorganizovaná evakuácia civilného obyvateľstva," uviedlo velenie vo svojom vyhlásení zverejnenom na platforme Telegram.

Súvisiace články

Najčítanejšie