Mikuláš
6.12.2022
Pokračovanie streľby na Záhorí: Po naháňačke skončila s guľkou v hlave mladá žena, šofér je stále na úteku
Zdielať na

Pokračovanie streľby na Záhorí: Po naháňačke skončila s guľkou v hlave mladá žena, šofér je stále na úteku

ZÁHORIE / Na povrch vyplávali nové informácie k víkendovej policajnej streľbe. Pri naháňačke podozrivej posádky, skončila s guľkou v hlave mladá žena. Viacero striel zasiahlo aj jej komplica. Šofér kradnutého auta je stále na úteku, no polícia jeho identitu dobre pozná.

Všetko sa začalo koncom týždňa v Rakúsku. Na starom Fiate viackrát posádka natankovala a nezaplatila. Tamojšia polícia ich prenasledovala a chcela zadržať. Padli aj výstrely. Po niekoľko kilometrovej naháňačke prešli na Slovensko a policajtom ušli. Auto schovali k potoku pri Malých Levároch. Na druhý deň, si ho trojica prišla vyzvdihnúť, no tam ich už čakali policajti. Tí ich chceli zadržať, no miesto toho šofér dupol na plyn a namieril si to rovno na nich. Jeden z policajtov skončil s poranenou hlavou. "V súvislosti s udalosťou ku ktorej došlo v sobotu (24.09.2022) bolo začaté na Okresnom riaditeľstve PZ Malacky trestné stíhanie vo veci útoku na verejného činiteľa," povedala hovorkyňa KR PZ Bratislava Jana Šimunková. 

Staršie auto na ktorom trojica pred policajnou hliadkou unikala bolo kradnuté. Majiteľovi zmizlo spred strelnice v Českej republike. Pri prenasledovaní padli výstrely. Najprv varovné a potom policajti strieľali po aute. Guľka trafila 29-ročnú ženu do hlavy. Jej o 5 rokov staršieho kamaráta zasiahli do krku, lopatky a zadku. Zasahovať musel aj záchranársky vrtuľník. "Zranená žena bola operovaná, je vo vážnom stave, stabilizovaná. Muźa sme ošetrili a prepustili," uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská. 

Podľa informácií TV JOJ zranená dvojica bola pod vplyvom drog. V sebe mali metamfetamín. Tretí podozrivý stihol hliadke ujsť. Polícia po ňom od víkendu pátra. Do akcie boli zapojené aj psy. Trojica pochádza zo Záhoria. "Totožnosť vodiča, ktorému sa podarilo utiecť je polícii známa – jedná sa o 25-ročného muža z okresu Senica, ktorý má uložený zo strany Okresného dopravného inšpektorátu v Senici zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 50 mesiacov, a zo strany Okresného dopravného inšpektorátu v Malackách uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 24 mesiacov," dodal hovorca KR PZ Bratislava Michal Szeiff. 

Súvisiace články

Najčítanejšie