Zatiahnuté
Bratislava
Radúz
10.12.2022
V Chorvátsku havaroval poľský autobus. Počet obetí stúpol na 12
Zdielať na
Zahraničie

V Chorvátsku havaroval poľský autobus. Počet obetí stúpol na 12

ZÁHREB / Dovedna 11 ľudí zahynulo na mieste nešťastia zhruba 50 kilometrov severne od Záhrebu. Ďalšia osoba podľahla zraneniam po tom, čo ju museli oživovať v záhrebskej nemocnici. Nehoda sa stala v sobotu ráno na diaľnici A4 v Chorvátsku. Mnoho osôb má zranenia, pričom stav mnohých z nich je vážny, uviedol spravodajský server Jutarnji.hr s odvolaním sa na policajné zdroje.

​K ťažkej dopravnej nehode došlo podľa prvých informácií o 5.30 h ráno na ťahu Záhreb-Goričanin v smere na chorvátske hlavné mesto, kde autobus zišiel z cesty. Polícia doposiaľ neuviedla oficiálnu príčinu tragickej nehody, neoficiálne sa však pracuje s verziou, že vodič s najväčšou pravdepodobnosťou zaspal za volantom, píše server.

Úsek diaľnice medzi obcami Breznički hum a Komin v smere na Záhreb v dôsledku nehody uzatvorili a tvorila sa kolóna. Zranených previezli do miestnych nemocníc, pričom mnohí z nich sú vo vážnom stave. Na miesto nehody prišiel aj chorvátsky minister vnútra Davor Božinovič, píše server Večernji.hr.

Poľský autobus viezol poľských pútnikov na bosnianske katolícke pútnické miesto Medžugorie, uviedol poľský premiér Mateusz Morawiecki. Poľské ministerstvo zahraničných vecí zároveň potvrdilo, že v prípade všetkých 12 obetí vážnej nehody autobusu ide o poľských občanov.

Morawiecki na miesto tragickej nehody vyslal poľského ministra zdravotníctva Adama Nedzielského a námestníka šéfa diplomacie Marcina Przydacza. 

Súvisiace články

Najčítanejšie