Skoro jasno
20°
Bratislava
Oliver
7.7.2022
Muž, ktorý v Nórsku útočil s lukom a šípmi, priznal vinu
Zdielať na
Zahraničie

Muž, ktorý v Nórsku útočil s lukom a šípmi, priznal vinu

KODAŇ / Muž obvinený zo zabitia piatich ľudí a zranenia ďalších štyroch pri útoku s nožmi, lukom a šípmi v Nórsku v stredu, 18. mája, priznal vinu za vraždu a pokus o vraždu. Tridsaťosemročný Espen Andersen Brathen priznal vinu za všetky obvinenia na začiatku procesu na Okresnom súde v Buskerude, informovala tlačová agentúra NTB. Očakáva sa, že proces bude trvať mesiac.

​Andersen Brathen je obvinený zo smrteľného pobodania piatich ľudí z 13. októbra 2021 v meste Kongsberg. Z pokusu o vraždu ho v 11 bodoch obžaloby obvinili za to, že na ľudí strieľal z luku. Tiež je obvinený z ujmy na zdraví, ohrozovania, neuposlúchnutia príkazov polície a hádzania nožov po policajtoch.

Hoci sa muž priznal, nemusí skončiť vo väzení

Prokurátori pre neho žiadajú odsúdenie na povinnú starostlivosť o duševné zdravie, pretože podľa dokumentov obžaloby, ktoré získala agentúra AP, bol počas minuloročného útoku v "silne vychýlenom stave mysle“.

Po zatknutí Andersena Brathena prijali na uzavreté psychiatrické oddelenie. Traja súdni znalci z oblasti psychiatrie, ktorí ho posudzovali, dospeli k záveru, že v čase vrážd bol pravdepodobne nepríčetný.

Súvisiace články

Najčítanejšie