FOTOGALÉRIA: Miliardár Jeff Bezos vyletel do vesmíru a úspešne vrátil s posádkou naspäť

FOTOGALÉRIA: Miliardár Jeff Bezos vyletel do vesmíru a úspešne vrátil s posádkou naspäť

Archívne video
embed kód
Mys Canaveral -Miliardár Jeff Bezos v utorok odletel do vesmíru prvým letom s posádkou svojej raketovej lode New Shepard. Posádka, ktorú okrem Jeffa Bezosa tvoril aj jeho brat, najstaršia osoba letiaca do vesmíru a 18 ročný Oliver.

Miliardár Jeff Bezos v utorok odletel do vesmíru prvým letom s posádkou svojej raketovej lode New Shepard. Sprevádzal ho Mark Bezos, jeho brat, 82-ročná priekopníčka vesmírnych letov Wally Funk a 18-ročný študent.

Cestovali v kapsule s najväčšími oknami vyletenými do vesmíru, ktoré ponúkajú ohromujúci výhľad na Zem. Štvorčlenná posádka vyletela za hranicu do vesmíru, nad Kármánovu hranicu vo výške 100 kilometrov a úspešne pristála texaskej púšti. 

​Nový Shepard, ktorý postavila Bezosova spoločnosť Blue Origin, je navrhnutý tak, aby slúžil na rozvíjajúcom sa trhu vesmírnej turistiky. Medzi pasažiermi je najstaršia osoba, ktorá vyšla do vesmíru - pani Funk - a najmladší študent Oliver Daemen. "Som nadšený. Ľudia sa ma stále pýtajú, či som nervózny. Nie som naozaj nervózny, som zvedavý. Chcem vedieť, čo sa naučíme," uviedol Bezos v rozhovore pre CBS News. "Trénovali sme. Toto vozidlo je pripravené, táto posádka je pripravená, tento tím je úžasný. Máme z toho naozaj dobrý pocit."

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 Byť zdravý je výhra
20:25 Šport
19:30 Profesionáli II.
20:30 Letecké katastrofy XVII.
21:25 Česko Slovensko má talent
19:00 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha VII.
20:55 Kosti
19:35 Arthur a Minimojovia
20:00 Z rozprávky do rozprávky
20:10 Macko Uško
18:40 Hvězda na střední
20:15 Kukuřičný ostrov
22:10 Nevlastní dcera