VIDEO: Obyvatelia sibírskej dedinky prosia Angelu Merkelovú: Vyasfaltujte nám cestu

10.06.2021 14:45 Noviny.sk Zahraničie

VIDEO: Obyvatelia sibírskej dedinky prosia Angelu Merkelovú: Vyasfaltujte nám cestu

Archívne video
embed kód
SIBÍR / Obyvatelia sibírskej obce natočili video, v ktorom poprosili nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú, aby zabezpečila asfaltovanie miestnej cesty. Na zázname vysvetlili, že sa už obrátili na najrôznejšie ruské úrady, tie im však nevyhoveli, a uviedli, že ich dedinu na prelome 19. a 20. storočia založili ruskí Nemci. Ľudia v dedine upresnili, že na Merkelovú sa rozhodli obrátiť z číreho zúfalstva, pretože hlavná ulica je v určitých obdobiach roka takmer nezjazdná a neschodná.

"Vážená Angela Merkelová, dnes sa na vás obracajú obyvatelia obce Verchnij Karbuš (...) s prosbou o pomoc ohľadom spravenia ulice Dmitrija Michajloviča Karbyševa," znie úvodná veta videozáznamu, ktorý zverejnil server Rádio Slobodná Európa / Rádio Sloboda. "Veď vaša vláda pomáha druhým štátom," hovorí s nádejou v hlase iniciátorka žiadosti a predstaviteľka dediny Irina Drozdovová. Tá tiež zdôrazňuje, že mnoho ľudí v dedine má nemeckej korene.

"Teraz v suchom počasí je jazda po nej ako po válchu. Máte pocit, že každú chvíľu budete mať otras mozgu. A keď je blato, tak zas zapadávajú autá," spresnila Drozdovová.

"Sme starí ľudia, sotva chodíme. Keď je jar alebo jeseň, nemôžeme v tej brečke ani do obchodu," oznámila reportérom Natalja Šlippertová, jedna z obyvateliek dediny, podľa ktorej je prosba k Merkelovej správnym krokom.

"Na Angelu Merkelovú sa obraciame zo zúfalstva a kvôli bezvýchodiskovosti situácie," pridal sa Sergej Bajgačev, ďalší z obyvateľov obce. Bajgačev spresnil, že dospelí musia kvôli blatu často nosiť deti na chrbte. Zároveň vyjadril rozhorčenie nad tým, že dedina nemá jedinú vyasfaltovanú cestu, hoci leží len pár kilometrov od Omsku a na vlastné oči videl, že inde v rovnakom regióne sú cesty vyasfaltované.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:00 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
12:30 Top Star
10:45 Poklady z blšáku II.
11:30 Prestreté
12:45 Profesionáli III.
10:30 Prestreté
11:45 Nákupné maniačky
13:15 Kutyil s.r.o. II.
11:15 Tom a Lili
11:25 Arthur a Minimojovia
11:50 Najmenší slon na svete
09:55 Perfektní prázdniny
11:45 Elixír života
13:20 Příliš pozdě na loučení