Jasno
Bratislava
Bohdana
18.1.2022
Tragédia v Taliansku: Po páde lanovky hlásia už 14 obetí, medzi nimi maloleté dieťa
Zdielať na

Tragédia v Taliansku: Po páde lanovky hlásia už 14 obetí, medzi nimi maloleté dieťa

SEVERNÉ TALIANSKO / Minimálne 14 obetí si vyžiadal pád lanovky pri jazere Maggiore. Podľa záchranárov a informácii zo spravodajských správ dve deti boli prevezené do nemocnice s vážnymi zraneniami. Jedno z nich zraneniam podľahlo.

Podľa informácii portálu Ansa sa v Severnom Taliansku zrútila lanovka s približne 15 ľuďmi. K nešťastiu došlo v úseku, ktorý je 1 491 metrov nad morom. Záchranári na mieste informovali o 9 obetiach a dvoch maloletých osobách, ktoré boli vrtuľníkom transportované do nemocnice v Turíne.

O niekoľko hodín pribudlo ďalších 5 obetí. Kabína sa zrútila neďaleko vrcholu lanovkovej linky Stresa-Mottarone v Piemonte a bola vysoko nad zemou, povedal televízii SkyTG24 predstaviteľ služby Walter Milan.  Jedno z prevezených detí v nemocnici podľahlo zraneniam. Išlo o malé dieťa so zlomeninami, informovala tlačová agentúra AP s odvolaním sa na úrady. Druhé dieťa je stále vo vážnom stave pod dohľadom lekárov, dodali úrady.

Milan podotkol, že lanovku v roku 2016 zrenovovali a len nedávno ju po pandemických lockdownoch znovu otvorili. Predpokladá sa, že v kabíne bolo 15 ľudí, ale presný počet nie je jasný. Príčinu pádu zatiaľ neurčili.

K nehode došlo v zalesnenom teréne, vrak kabíny zostal zakliesnený medzi stromami. Na miesto následne dorazili záchranné zložky. Zranených po ošetrení previezli vrtuľníkom do nemocnice. Prvé informácie hovorili o tom, že v kabíne bolo celkovo 11 cestujúcich, pri záchranných prácach sa ale ukázalo, že pasažierov bolo viac. Lekári v týchto chvíľach bojujú o život dvoch ťažko zranených detí. 

Nie je jasné, čo nehodu spôsobilo. Tamojší premiér Draghi už kondoloval rodinám obetí. Prisľúbil tiež, že vytvorí špeciálnu vyšetrovaciu komisiu, ktorá sa bude nešťastím zaoberať.