Pri redakcii Charlie Hebdo sú po útoku vážne zranení ľudia

Pri redakcii Charlie Hebdo sú po útoku vážne zranení ľudia

PARÍŽ / Pri útoku neďaleko bývalej redakcie satirického týždenníka Charlie Hebdo v Paríži boli zranení dvaja ľudia a zranenia oboch sú vážne. Pôvodne sa hovorilo o štyroch zranených a dvoch útočníkoch, teraz parížska polícia oznámila, že bol iba jeden a zranení dvaja. Agentúra AFP tiež získala informáciu, že na námestí Bastily bol zadržaný jeden podozrivý. Motív incidentu zatiaľ nie je známy.

Ministerstvo vnútra vytvorilo krízovú skupinu a do úradu v rýchlosti prišiel minister Gérald Darmanin. Na schôdzku mieri tiež premiér Jean Castex. Úrady uzavreli školy v širšom okolí útoku a deti nesmú von. Týka sa to niekoľkých tisíc detí.

List Le Figaro napísal, že zranení sú len dvaja ľudia, obaja potrebovali naliehavo ošetrenie, ale ich životy nie sú v ohrození. Zadržaný podozrivý mal na oblečení krv. Útočník nepoužil strelnú, ale sečné zbraň. Niektoré správy sa zmieňujú o dlhom bitúnku nožmi.

V dejisku útoku špeciálna jednotka zároveň preverovala podozrivý balíček. Laboratórium potvrdilo, že neobsahoval výbušninu. Či útok súvisí s dianím okolo Charlie Hebdo, zatiaľ nie je isté. Redakcia časopisu sa stala v roku 2015 terčom teroristického útoku, pri ktorom zahynulo 12 ľudí.

Na začiatku septembra začal v Paríži proces so skupinou 14 ľudí obžalovaných z podielu na tomto atentátu a na súvisiacim teroristickom útoku na židovský obchod s potravinami. Satirický časopis v deň začiatku procesu znovu uverejnil karikatúry proroka Mohameda, ktoré ako prvé v roku 2005 zverejnil dánsky denník Jyllands-Posten.

Riaditeľka personálneho oddelenie Charlie Hebdo Marika Bretová dostala teraz nové vyhrážky, kvôli ktorým musela odísť z domu do úkrytu.

Zdroj: noviny.sk/ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
05:05 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:20 Panelák IX.
05:00 Kutyil s.r.o. II.
05:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:25 POLICAJTI V AKCII
05:00 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
06:10 Cesta domů
07:55 Romantici
09:45 Vánoční okouzlení