V Česku vybuchol muničný sklad. Trosky lietali až na sídliská

V Česku vybuchol muničný sklad. Trosky lietali až na sídliská

BÍLINA / Rozsiahly požiar likvidovali hasiči v Bílině pri Tepliciach. Horel tam muničný sklad. Výbuchy ohrozovali pracovníkov v okolitých firmách a taktiež obyvateľov sídliska.

V českom meste Bílina vybuchol policajný sklad vyradenej munície. Silné výbuchy boli počuť až niekoľko kilometrov ďaleko. Do 500 metrov v okolí výbuchu ľudí evakuovali. Trosky budovy lietali všade po okolí, nábojnice miestni nachádzali v obytných štvrtiach. Policajtom na mieste pomáhali aj pyrotechnici. Okolie uzatvorili. 

Policajti najskôr hasičov na miesto požiaru nepustili kvôli bezpečnosti, až po niekoľkých hodinách kedy sa prestali ozývať výbuchy, začala viac ako desiatka hasičov s prácami. "Policajti z Teplíc spoločne s hasičmi zasahujú pri požiari prenajatého skladu v meste Bílina, ktorý využíva Pyrotechnická služba Polície ČR na uskladňovanie vyradenej munície. Okolie bolo evakuované a v súčasnosti prebieha hasenie požiaru. Okolnosti jeho vzniku budú predmetom ďalšieho vyšetrovania," priblížila polícia. 

Vyšetrovanie je len na začiatku, jedna z vyšetrovacích verzii je, že podzemná miestnosť o rozmeroch asi 3x3 metre sa samovznietila. "Pri požiari nebol podľa doterajších informácií nikto zranený a nevyžiadal si nijaké obete na životoch," uviedla ďalej polícia. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
20:35 NOVÝ ŽIVOT
20:25 Warcraft: Prvý stret
23:05 Pod paľbou
01:30 Profesionáli
20:10 Doktori III.
21:00 Dr. House II.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
20:25 Krtko
20:30 Bob a Bobek králiky z klobúka
20:45 Volám sa Caillou V.
20:15 Potížísta
22:10 Valhalla: Říše bohů
00:00 Trojitá hrozba