Rukojemnícka dráma: Muž držal novorodenca pri okne a vyhrážal sa, že ho zabije

Rukojemnícka dráma: Muž držal novorodenca pri okne a vyhrážal sa, že ho zabije

ČESKÁ REPUBLIKA / K bábätku v ohrození života vyrazila zásahovka vo východných Čechách. 24-ročný muž ho držal v okne a vyhrážal sa, že ho zabije. Neuspela ani vyjednávačka, do ktorej hádzal riad, lial na ňu vodu, aj víno.

"Nám volala žena, že má nejaké problémy so svojím partnerom," povedala hovorkyňa polície ČR Markéta Janovská. Keď hliadky prišli na miesto, zistili, že partnerská hádka prerástla na boj o život. Muž totiž svojím konaním ohrozoval život len niekoľkotýždňového bábätka. Dieťa držal v okne bytovky a svojej partnerke sa vyhrážal, že ho vyhodí von. Na miesto okamžite vyrazila policajná vyjednávačka.  

"Vyhrážal sa, že dieťa podreže a vyhodí ho z druhého poschodia dolu. Policajnú vyjednávačku absolútne neakceptoval, nespolupracoval s ňou a odmietal sa s ňou baviť. Došlo aj k tomu, že na ňu lial vodu, hádzal po nej fľaše, nože a kuchynské nádoby," prezradila Janovská.

Všetkým zúčastneným bolo hneď jasné, že takýmto štýlom to ďalej nepôjde. "Policajná vyjednávačka uviedla, že išlo o jedno z najťažších policajných vyjednávaní, aké zažila," vyjadrila sa Janovská. Zakročiť museli príslušníci zásahovej jednotky. 

Približne po 3 hodinách sa policajtom podarilo dostať do bytu. Dieťa odniesli k záchranárom a agresora spacifikovali. Novorodenec bol síce podchladený, no našťastie, v poriadku. 

Policajti vyviedli muža v putách. Na hlave mal menšie rany. "Zadržaný muž bol ošetrený v pardubickej nemocnici a následne bol prevezený do policajnej cely," vyjadrila sa Janovská. Pardubickí policajti muža obvinili zo zločinu brania rukojemníka a útoku na verejného činiteľa. Obvinenému hrozí 5 až 12 rokov odňatia slobody. "Kriminalisti vydajú podnet k návrhu na vzatie obvineného do väzby," dodala Janovská.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:20 Dr. Dokonalý
06:00 Krimi
06:35 Noviny TV JOJ
05:40 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
07:50 NOVÁ ZÁHRADA
05:15 Súdna sieň
05:55 HESLO
06:45 KEBY BOLO KEBY - Láska, sex a šťastie
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:30 Vévodkyně
08:30 Modrý slon
09:55 Pomáda: Živě