Vodič autobusu pri náraze do zastávky zabil malého chlapca. Príčinou tragédie mohli byť papuče

Vodič autobusu pri náraze do zastávky zabil malého chlapca. Príčinou tragédie mohli byť papuče

ČESKÁ REPUBLIKA / Vodič autobusu, ktorý minulý týždeň narazil do skupinky ľudí na zastávke v stredných Čechách porušil predpisy. Autobus totiž šoféroval v papučiach. Príčinou nehody mohla byť práve nevhodná obuv.

Autobus havaroval 9. júna popoludní na autobusovej stanici v centre českého mesta Slaný. Policajný vyšetrovateľ žiada svedkov, ktorí boli v čase nehody na mieste a mohli by svojím svedectvom objasniť priebeh kolízie.

Vodič autobusu narazil do zastávky plnej ľudí. Traja ľudia sa zranili, 7-ročný chlapec zomrel. Za tragickú nehodu sa nepodpísal ani alkohol, či omamné látky. Príčinou bola pravdepodobne nevhodná obuv. Vodič totiž šoféroval vozidlo v papučiach.

Ako tvrdia odborníci, šoférovanie v žabkách alebo podobnej obuvi môže byť nebezpečné. "Žabky nie sú vôbec vhodná obuv na šoférovanie. Môžu vám spadnúť, pokĺznuť a od nešťastia po tom nie ste ďaleko," uviedol dopravný expert Jan Polák.

Pevnú obuv za volantom nariaďujú zákony v Anglicku či v Nemecku, no v susednom Česku to tak nie je. Český dopravca autobusov zo Slaného však má vnútorné predpisy, podľa ktorých si vodič nemôže jazdiť v čom chce. "U nás majú vodiči predpísanú uniformu a súčasťou ich pracovných pomôcok je aj obuv s plnou špičkou a plnou pätou," vyjadril sa hovorca dopravcu Arriva Jan Holub.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
07:10 Dr. Dolittle 3
05:20 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:25 Chytrák a dvaja spoločníci
05:25 Staroveké proroctvo
06:05 Keď je pečenie umenie III.
06:35 Keď je pečenie umenie III.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:10 S láskou, Rosie
07:05 Vášeň mezi řádky
09:05 Perfektní prázdniny