Ďalšia škola hlási krátko po otvorení prípad koronavírusu. Niektorí sa mali stretnúť s nakazeným

Ďalšia škola hlási krátko po otvorení prípad koronavírusu. Niektorí sa mali stretnúť s nakazeným

Archívna reportáž
embed kód
UNIČOV / Pre nákazu koronavírusom obmedzuje výučbu ďalšia škola v Česku. Tentoraz ide o základnú školu v Uničove v Olomouckom kraji. Riaditeľ pre vzniknutú situáciu rozhodol o odložení dobrovoľnej výučby druhého stupňa - a to až do času, kedy budú známe výsledky kontrolných testov.

"Áno, na škole sa vyskytol Covid-19. Je to nepríjemné, ale v tomto období celkom pochopiteľné. Som viazaný mlčanlivosťou, ale tieto všeobecné informácie povedať môžem," potvrdil riaditeľ školy Svatopluk Vlk. Ako informoval portál tn.cz, niektorí žiaci aj zamestnanci sa podľa riaditeľa stretli s pozitívne testovanou osobou. Prvé výsledky testov sú ale, našťastie, u väčšiny z nich negatívne.


Všetky doterajšie opatrenia zostávajú, zmeny sa v škole nebudú týkať vyučovania na 1. stupni. Títo žiaci totiž dochádzajú do školy dobrovoľne, ostatní sa učia na diaľku. Začiatok dobrovoľnej prezenčnej výučby 2. stupňa však muselo byť odložené - a to až dovtedy, kým budú známe kompletné výsledky testov. "Vďaka prístupu zamestnancov školy situáciu zvládame a máme ju pod kontrolou," dodal Vlk.

Zdroj: noviny.sk/tn.cz

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Kutyil s.r.o.
05:45 Krimi
06:20 Noviny TV JOJ
05:10 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
06:50 Súdna sieň
05:30 Keď je pečenie umenie III.
05:55 Keď je pečenie umenie III.
06:25 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:15 Dívka z románu
07:55 Princ Krasoň
09:30 Dámský klub