Krvavý masaker v pôrodnici: Ozbrojenci zabili novorodencov, matky aj zdravotné sestry

Krvavý masaker v pôrodnici: Ozbrojenci zabili novorodencov, matky aj zdravotné sestry

KÁBUL / Ozbrojenci prepadli v utorok pôrodnicu na západe Kábulu, pričom zomrelo 14 ľudí. Medzi obeťami sú dvaja novorodenci, matky aj zdravotné sestry, informovali afganské úrady.

Útok viedol k niekoľkohodinovej prestrelke s bezpečnostnými silami, ktoré sa počas nej snažili evakuovať zariadenie. Pätnásť ďalších osôb, medzi nimi muži, ženy aj deti, utrpelo pri streľbe zranenia.

Útok sa odohral v prevažne šiitskej štvrti Dašti Barčí, ktorá bola už aj v minulosti terčom útokov zo strany militantov z Islamského štátu. Motív útoku na pôrodnicu však nie je známy. Podľa ministerstva vnútra z nej evakuovali viac než sto matiek s deťmi, kým sa streľba skončila. Všetci traja útočníci sú podľa oficiálnych údajov mŕtvi a situácia je už pod kontrolou.

Hovorca ministerstva útok odsúdil ako “vojnový zločin a zločin proti ľudskosti”. Zatiaľ sa k nemu nik neprihlásil. Taliban zodpovednosť odmietol. Násilie poznačilo v utorok aj východnú provinciu Nangarhár, baštu Islamského štátu. Pri útoku na pohrebe tam prišlo o život 24 ľudí a 68 ďalších utrpelo zranenia.

Zdroj: noviny.sk/sita

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:55 Kixšou
06:20 POLICAJTI V AKCII
07:30 Panelák VII.
06:05 Prvé oddelenie II.
06:20 Prvé oddelenie II.
06:40 Dovidenia, stará mama! II.
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
05:40 Tajemství úspěchu
07:40 Psí poslání
09:35 Hluboká voda