Nemecký minister spáchal samovraždu. Podľa krajinského premiéra smrť súvisí s krízou koronavírusu

Nemecký minister spáchal samovraždu. Podľa krajinského premiéra smrť súvisí s krízou koronavírusu

Archívna reportáž
Koronavírus vo svete: Najviac potvrdených prípadov je v USA, najviac úmrtí v Taliansku embed kód
BERLÍN / Minister financií v nemeckej spolkovej krajine Hesensko spáchal samovraždu. Telo 54-ročného Thomasa Schäfera z Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) kancelárky Angely Merkelovej našli v sobotu na železničnej trati v Hochheime neďaleko Frankfurtu nad Mohanom. Podľa krajinského premiéra smrť súvisí s krízou koronavírusu.

Polícia a prokurátori uviedli, že na základe všetkých faktorov, vrátane vypočúvania svedkov a vlastného pozorovania, dospeli k záveru, že si politik vzal život.

Podľa krajinského premiéra Volkera Bouffiera smrť ministra súvisí s krízou okolo nového koronavírusu. Bouffier v nedeľu uviedol, že sa Schäfer znepokojoval nad tým, "či bude možné úspešne splniť veľké očakávania obyvateľov, hlavne s finančnou pomocou". "Musím predpokladať, že ho tieto starosti premohli. Zrejme nemohol nájsť východisko. Bol zúfalý a opustil nás," vyjadril sa premiér Hesenska.

Nemecká spolková aj krajinské vlády pripravila obrovské balíčky pomoci, ktorých cieľom je zmierniť následky opatrení, ktoré prijali v snahe spomaliť šírenie nového koronavírusu. Ochorenie COVID-19, ktoré vírus spôsobuje, v Nemecku potvrdili u 60 659 ľudí, pričom 482 osôb naň podľa dát Johns Hopkins University zomrelo.

Zdroj: noviny.sk/SITA/AP/coronavirus.jhu.edu

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:30 Súdna sieň
09:35 Súdna sieň
10:40 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
08:40 Simpsonovci XXIII.
09:05 Simpsonovci XXIII.
09:35 Simpsonovci XXIII.
08:25 POLICAJTI V AKCII
09:35 Prvé oddelenie II.
10:00 Prvé oddelenie II.
08:50 Rapotáčik 2
09:00 Ovečka Shaun 4,5
09:05 Pat a Mat
07:40 Psí poslání
09:35 Hluboká voda
11:30 Skoro dospělá