Pápež František a OSN žiadajú o dočasný celosvetový mier

29.03.2020 14:54 Noviny.sk Zahraničie

Pápež František a OSN žiadajú o dočasný celosvetový mier

Archívna reportáž
Vo Vatikáne prebiehalo mimoriadne Urbi et Orbi. embed kód
SVET / Pápež František dnes podporil generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa a pridal sa k jeho výzve, aby sa ne celom svete aspoň načas zastavili všetky vojenské konflikty a násilnosti a ľudstvo sa tak mohlo sústrediť na boj proti pandémií.

Pápež vo svojom pravidelnom nedeľnom posolstve povedal, že je potrebné venovať pozornosť  vytvoreniu humanitárnych koridorov a sústrediť sa na tých najzranitelnejších. Šéf OSN o nutnosti prímeria hovoril v pondelok. "Zastavte  ten mor menom vojna a bojujte s ochorením, ktoré pustoší náš svet" povedal. Podľa neho teraz mieroví vyjednávači znásobia svoje úsilie a pokúsia sa rozhádané strany priniesť k vyjednávaciemu stolu.

"Sme všetci súčasťou jednej rodiny. Konflikty by sa nemali riešiť vojnou ale dialógom a konštruktívnym hľadaním mierového riešenia," povedal František. Koniec násilia je podľa neho potrebné obzvlášť v dnešnej dobe, kedy je nutné všetky sily venovať zvládnutiu epidémie.

Pápež už po štvrtýkrát nepreniesol svoje nedelné posolstvo z okna Apoštolského paláca, ako to býva obvyklé, pretože  Vatikán rovnako ako celé Taliansko dodržuje prísny zákaz zhromažďovania. František svoje slová predniesol veriacim v pápežskej knižnici a pomocou streamovacej služby sa tak dostali k ľuďom.

Pápež František prednedávnom šokoval ľudí a vyzval kňazov aby išli za chorými.

Zdroj: noviny.sk/ctk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:50 Vodný svet
16:30 Diabol nosí Pradu
19:00 Krimi
12:30 Dvaja nosáči a video
14:35 Návrat do budúcnosti 3
17:00 VÍKENDOVÁ VÝHRA
14:05 Keď je pečenie umenie III.
14:40 INKOGNITO
15:40 INKOGNITO
14:10 Medzi nami zvieratkami
14:20 Rybičky Flip a Flap
14:25 Sníček
12:55 Tajemství úspěchu
14:55 Vzpomínky na Manhattan
16:40 Dvě svatby