Nezosobášené páry si po novom budú môcť prenajať izbu v hoteli

Nezosobášené páry si po novom budú môcť prenajať izbu v hoteli

Archívna reportáž
embed kód
SAUDSKÁ ARÁBIA / Púštne kráľovstvo sa snaží zmeniť svoj imidž v očiach turistov a nalákať ich do krajiny viac aj právnymi zmenami. Po novom si napríklad budú môcť spoločnú izbu v hoteli prenajať aj nezosobášené páry. Ženy tiež budú môcť byť ubytované v hoteli bez sprievodu. Páry museli doteraz pri rezervácii dokazovať, že sú zosobášené.

Podľa portálu BBC ide o súčasť snahy vlády krajiny rozvinúť turistický ruch. Nová zmena uprednostní cudzincov pred domácimi. 

"Občania Saudskej Arábie pri návšteve hotelu musia predložiť doklady dokazujúce ich rodinné väzby," vyhlásila Saudská komisia pre turizmus a národné dedičstvo. "Od zahraničných turistov sa to nevyžaduje.Všetky ženy, vrátane saudských občaniek, si môžu zarezervovať izbu v hoteli a byť v nej samé, po predložení občianskeho preukazu."

Nové požiadavky pre víza hovoria aj o tom, že ženy turistky sa nemusia úplne zahaliť, no naďalej platí, že sa majú obliekať striedmo. Alkohol je naďalej zakázaný.

Kráľovstvo bohaté na ropu je dlhodobo vnímané ako jedna z najprísnejších krajín na svete. Teraz sa ale snaží vylepšiť svoj obraz pred turistami ako aj investormi. Korunný princ Mohammed bin Salman nedávno uskutočnil zásadné zmeny v ultrakonzervatívnom kráľovstve. Patrí medzi ne napríklad aj povolenie šoférovania pre ženy, či umožnenie ich vycestovania do zahraničia bez mužského sprievodu.

Tieto zmeny však boli zatienené mimoriadne kontroverznými udalosťami, vrátane vraždy novinára Džamala Khašoggího. 

Simon Calder, redaktor venujúci sa cestovaniu v magazíne The Independent, povedal, že uvoľnenie vízových obmedzení pravdepodobne povedie k nárastu záujmu o cestovanie do Saudskej Arábie: "Značné zjednodušenie byrokracie spojenej so získaním víz asi povedie k okamžitému nárastu počtu turistov. Spočiatku to pravdepodobne budú ľudia, ktorí sa zaujímajú o arabský svet a o jeho dedičstvo."

Kauza vraždy novinára kritického voči vládnucej kráľovskej rodine bude mať ďalekosiahle následky: 

Zdroj: noviny.sk/BBC

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:20 Súdna sieň
11:25 Dr. Dokonalý
09:50 Simpsonovci V.
10:20 Najlepšie svetové videá V.
11:40 Áno, šéfe! USA IV.
09:20 Nákupné maniačky
10:40 UHÁDNI MÔJ VEK
11:35 Vražedné Miami II.
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Okido II.
09:20 Valerian a město tisíce planet
11:50 Útěk ze Sibiře
14:15 Paddington