Znásilňovali ich, aby mohli predať ich deti. Polícia zachránila 19 tehotných žien

Znásilňovali ich, aby mohli predať ich deti. Polícia zachránila 19 tehotných žien

LAGOS / Nigérijská polícia oslobodila koncom septembra devätnásť tehotných dievčat, ktoré držali na rôznych miestach mesta Lagos. Páchatelia ženy nalákali na vidinu zamestnanie, ale potom ich nechali opakovane znásilňovať, kým neotehotneli. Cieľom bolo predať ich deti. Chlapci stáli záujemcov o tretinu viac než dievčatá.

Väčšina oslobodených žien má podľa The Independent od 15 do 28 rokov. Podľa nigérijskej polície únoscovia niektoré ženy nalákali na vidinu dobrého zamestnania v hlavnom meste Lagos, neskôr ich ale násilím držali v rôznych domoch a využívali ich ako sexuálne otrokyne. Ak žena otehotnela a porodila, dieťa predali. Keď sa páchateľom nepodarilo ženy prehovoriť pomocou klamstiev, uniesli ich proti ich vôli. Polícia sa dostala zločincom na stopu pred štrnástimi dňami. Pri razii zachránila devätnásť tehotných žien a štyri deti.

V čele zločineckej skupiny stála podľa denníka žena známa pod prezývkou Madam Oluchi, ktorej sa podarilo pred príchodom polície zmiznúťPodľa vyšetrovateľov žena organizovala obchodovania s dievčatami, ktoré najčastejšie pochádzali z veľmi chudobných rodín v juhovýchodnej oblasti Nigérie.

Polícia na mieste zatkla dve ženy, ktoré v objektoch pracovali ako zdravotné sestry a pomáhali s predajom detí. "Zadržali sme Happiness Ukwuoma a Sherif Ipeya. Ani jedna z nich nemala žiadne zdravotnícke vzdelanie, napriek tomu obe poskytovali zdravotnú starostlivosť," uviedol policajný hovorca. Podľa neho páchatelia ženy unášali primárne kvôli tomu, aby otehotneli a dieťa ponúkli potenciálnym kupcom. Akonáhle dievčatá porodili, zločinecká skupina im deti odobrala a previezla ich do inej nehnuteľnosti, kde ich predali záujemcom.

Kým novorodeniatka mužského pohlavia ponúkala Oluchi za 500-tisíc Nair, dievčatá predávala za 300-tisíc Nair. "Moja kamarátka mi zavolala, že niekto hľadá v Lagose výpomoc do domácnosti. Požičala som si peniaze na lístok a prišla som," opísala jedna z oslobodených žien. Po príchode do Lagosu ju vyzdvihla sama Madam Oluchi. "Povedala mi, že sa nedostanem na slobodu minimálne rok. Mala som nútený sex so siedmimi mužmi, než som zistila, že som tehotná. Povedali mi, že po pôrode mi dobre zaplatí, a ak sa potom rozhodnem odísť, dovolí mi to. Som teraz v druhom trimestri," opísala žena.

Pre nigérijskej úrady nie sú gangy predávajúci deti ničím novým. Bežne ich označujú ako "továrne na deti". Polícia vlani zachránila pri raziách na nelegálne sirotince v Nigérii najmenej 162 detí.

Zdroj: noviny.sk/The Independent/Reuters

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
05:30 Súdna sieň
06:20 Súdna sieň
07:40 Panelák VIII.
05:15 Kutyil s.r.o. II.
05:40 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:45 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:10 Neřízená střela
07:05 Čarodějovy hodiny
09:05 Angele a Tony