Český hľadač pokladov si domov priniesol muníciu. Pri explózii zomrel

Český hľadač pokladov si domov priniesol muníciu. Pri explózii zomrel

Archívna reportáž
embed kód
STRAHOVICE / Jeden človek zahynul vo štvrtok v podvečer v Strahoviciach na Opavsku pri výbuchu rodinného domu. Explózia zdemolovala polovicu objektu. Podľa miestnych médií zomrel mladík, ktorý s pomocou detektora kovu našiel výbušniny. Odniesol si ich domov, kde explodovali.

"Je to jedna z verzií," pripustil policajný hovorca Petr Směták s tým, že príčina výbuchu je však stále predmetom preverovania, uvádza portál Novinky.cz. "Bližšie informácie budeme môcť oznámiť až na základe výsledkov znaleckého skúmania," dodal.

K výbuchu došlo krátko po 17:00 hodine. "Ešte pred príchodom záchranárov sa dvom osobám, ktoré neutrpeli žiadne poranenia, podarilo dostať z domu von. Ďalšia osoba bola nájdená v dome v mieste výbuchu mŕtva,"  potvrdil tragickú bilanciu explózie Směták.

Mužovi, ktorého explózia zasiahla, už záchranári pomôcť nedokázali. Ďalšie dve osoby prezreli. "Šesťdesiatsedemročný muž nejavil známky vonkajších poranení, nevyžadoval ošetrenie a bol ponechaný na mieste udalosti. Šesťdesiatjedenročnú ženu s internými ťažkosťami a duševným otrasom ošetrili záchranári na mieste. Ani u nej nezistil lekár žiadne zranenia a po podaní liekov nebol jej transport do zdravotníckeho zariadenia nutný," uviedol hovorca moravskosliezskych záchranárov Lukáš Humpl.

Na mieste zasahovalo nielen šesť jednotiek hasičov, ktorí pomohli s evakuáciou desiatkami osôb z okolia, ale aj policajný pyrotechnici, psovod a policajný krízový intervent. "Spôsobená škoda zatiaľ nebola vyčíslená, ale možno predpokladať, že bude vysoká, výbuch poškodil dom natoľko, že statik zakázal vstup do objektu," povedal policajný hovorca.

Pozrite si archívnu reportáž o podobnom prípade: 

Zdroj: noviny.sk/novinky.cz

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:50 Krimi
06:20 Noviny TV JOJ
05:05 Súdna sieň
06:20 Súdna sieň
07:20 NOVÁ ZÁHRADA
05:25 Súdna sieň
05:30 Prvé oddelenie
06:00 Mutanti
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:10 Síla naděje
07:05 Trable dívčí kapely
08:45 Bohové Egypta