Matka nechala 2-ročnú dcéru v aute pred domom. Kým ju našla, bolo neskoro

08.08.2019 15:40 Noviny.sk Zahraničie

Matka nechala 2-ročnú dcéru v aute pred domom. Kým ju našla, bolo neskoro

Archívna reportáž
embed kód
SAN DIEGO / Prípad ďalšieho nezodpovedného rodiča. Matka nechala svoju 2-ročnú dcéru Scarlett zavretú v aute a išla sa vyspať do svojho domu. Keď sa prebudila, dieťa už bolo mŕtve. Pomôcť mu už nevedeli ani záchranári.

Auto bolo zaparkované pred domom rodiny. Matka si spočiatku nepamätala, kde dcéru nechala a políciu volala v momente, keď ju nemohla nájsť. Informuje televízia NBC.  Potom zavolala opäť, že dieťa už našla, no sedí v rozpálenom aute pred domom. Dievčatko už vtedy nereagovala na nič. 

Na miesto okamžite dorazili záchranári, ktorým sa už dieťa, bohužiaľ, zachrániť nepodarilo. K tragédii došlo v pondelok okolo jednej na obed. Ako dlho dieťa v aute sedelo nie je jasné, no meteorológovia v ten deň hlásili 32 stupňov Celzia. 

Manžel matky dieťaťa v ten deň doma nebol, pretože slúži na neďalekej vojenskej základni. Celú štvrť, kde rodina býva, tvoria len príbuzní vojakov. "Je to náročné. Stalo sa to moc blízko domu a môže sa to stať každému. Ako matky a manželky armádnych príslušníkov toho máme už aj tak veľa, takže toto nás mrzí," uviedla jedna zo susediek. 

K smrti Scarlett došlo len niekoľko týždňov potom, čo sa podobný prípad stal v New Yorku, kde otec zabudol v aute dve bábätká. Obe zomreli. 

Na Slovensku v rámci tejto témy funguje tzv. "Nezabudni na mňa v aute". O čo vlastne ide?: 

Zdroj: noviny.sk/NBC

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:25 Najkrajšie bývanie II.
06:10 NA CHALUPE
06:55 Pod povrchom
05:00 Prvé oddelenie
05:25 Dr. Dokonalý
06:05 Hoď svišťom
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:10 Sníček
05:20 Jahôdka a jej kamaráti I.
05:40 Iluzionista
07:35 Asterix: Sídliště bohů
09:10 Výlet s mámou