Michal Truban sa vyjadril ku svojmu vzťahu k drogám

Michal Truban sa vyjadril ku svojmu vzťahu k drogám

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Ex-premiér Fico vyhlasoval, že nové skutočnosti v súvislosti s väzobne stíhaným Marianom Kočnerom boli účelovo načasované tak, aby prekryli údajný škandál Michala Trubana, ktorý na staršej videonahrávke hovoril o drogách pred študentami. Michal Truban zareagoval novým videom, kde si priznáva chybu v spôsobe, akým hovoril o drogách pred mladými ľuďmi. Zároveň zdôraznil, že je to vážna téma, o ktorej je potrebné hovoriť otvorene.

"Chcem meniť politiku, preto si nesmiem pred ničím zakrývať oči. Chyby si musím vedieť otvorene priznať a poučiť sa z nich," napísal Michal Truban v statuse na sociálnej sieti Facebook spolu s novým videom:

Líder Progresívneho Slovenska priznal, že marihuanu požil viackrát a pred dvanástimi rokmi vyskúšal aj LSD. „Aj toto obdobie je súčasťou môjho príbehu, nie sú to len podnikateľské úspechy, šport a triatlon, ale aj takéto chyby. Priznávam, že takto sa však o drogách pred študentmi nemá rozprávať. Je veľmi veľa ľudí, ktorí denne fajčia trávu a berú to ako samozrejmosť, ale zároveň drogy sú veľmi škodlivé a je veľa rodín a ľudí, ktorým zničili život,“ vysvetlil Truban. Podľa neho sa totiž o ťažkých a zložitých témach treba baviť otvorene, no zároveň citlivo a zodpovedne. „Ja som urobil veľmi veľa chýb a chcem sa z nich poučiť a už ich neopakovať. Takto chcem aj našu krajinu posunúť dopredu, hovoriť veci úprimne, pomenovávať problémy a priznať si chyby. To je základ toho, ako sa vieme odpichnúť ďalej a posunúť sa dopredu,“ povedal líder PS.

Michal Truban je lídrom koalície Progresívne Slovensko/Spolu:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

11:35 Život s Helen
14:15 Kráľ Škorpión 2: Návrat kráľa
16:30 Denník princeznej
12:00 NOVÉ BÝVANIE
13:25 Bud - volejbalista
15:15 Zvedený učiteľkou
12:10 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
13:25 Keď je pečenie umenie III.
14:00 Keď je pečenie umenie III.
12:35 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
12:45 Bob a Bobek králiky z klobúka
12:55 Kikirikí
11:40 Skleněné peklo
13:25 Vzpomínky na Manhattan
15:05 Hříšný tanec