Jasno
-2°
Bratislava
Vratko
29.11.2023
Explózia v centre Káhiry si vyžiadala 19 životov. 30 ľudí sa zranilo
Zdielať na

Explózia v centre Káhiry si vyžiadala 19 životov. 30 ľudí sa zranilo

KÁHIRA / Pri explózii v centre Káhiry zahynulo 19 ľudí a ďalších 30 ich utrpelo zranenia. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na egyptské ministerstvo zdravotníctva.

Kvôli výbuchu museli evakuovať neďalekú nemocnicu, ktorá sa zaoberá liečbou rakoviny. Príčina explózie je zatiaľ neznáma. Egyptské médiá špekulujú o výbuchu plynu, ministerstvo vnútra ale vo svojom vyhlásení uviedlo, že explóziu spôsobila zrážka niekoľkých vozidiel.

Dopravné nehody si v Egypte každý rok vyžiadajú veľký počet mŕtvych, len vlani to bolo viac ako 3000 úmrtí a cez 12 000 zranených. Okrem zlého stavu vozoviek a aj vozidiel má nehody podľa agentúry DPA na svedomí predovšetkým bezohľadné správanie vodičov, ktorí ohrozujú nielen svoj život, ale aj životy ostatných účastníkov premávky.

Incident vyšetruje egyptská prokuratúra, citovala agentúra Reuters nemenované zdroje. Zatiaľ žiadny z úradov oficiálne nenaznačil, že by mohlo ísť o útok.

Egypt už roky bojuje proti islamským radikálom, ktorí pôsobia najmä na Sinajskom polostrove. Napätie v regióne sa znásobilo v roku 2013 po zosadení nedávno zosnulého prezidenta Muhammada Mursího z teraz zakázaného Moslimského bratstva. V uplynulých rokoch radikáli útočili ale aj bližšie k hlavnému mestu, kde sa stali terčom útokov tiež koptskí kresťania či turisti.

Záchranné zložky privolali k explózii továrne v Rusku:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy