Potápači narazili pri britskom pobreží na obriu medúzu veľkú ako človek

Potápači narazili pri britskom pobreží na obriu medúzu veľkú ako človek

CORNWALL / Medúza veľká ako človek. To sa podarilo objaviť potápačom pri britskom pobreží Cornwall. Podľa odborníkov napriek svojej desivej veľkosti nie je nebezpečná.

Potápači objavili v mori neďaleko juhozápadného pobrežia Anglicka 1,5 metra veľkú medúzu. V blízkosti morského živočícha o veľkosti človeka zotrvali asi hodinu, než odplávali, napísal britský denník The Guardian.

Na priesvitný kolos s oficiálnym názvom Medusa Rhizostoma narazila spolu s kolegom biologička a moderátorka Lizzie Daly, ktorá skúmala more pre svoj seriál Wild Ocean Week.

"Tak veľkú (medúzu) som nikdy nevidela. Pozorovali sme niekoľko menších medúz na jednom peknom útese v blízkosti a potom sa z tmy vynoril tento obrovský, nádherný kus," povedala Daly.

Do teplejších pobrežných vôd pri západnom Anglicku zamieria každý rok z Atlantického oceánu tisíce medúz. Ľudia ich nachádzajú vyplavené na plážach predovšetkým v máji a v júni.

Medusa Rhizostoma zvyčajne meria až jeden meter a váži približne 25 kilogramov, uviedla nadácia The Wildlife Trusts. O ich živote toho nie je veľa známe.

Daly a jej spolupracovník Dan Abbott uviedli, že pokojné správanie živočícha ich neprekvapilo. Ľudí podľa nich táto medúza neohrozí a jej popŕhlenie väčšina z nich ani nepocíti. "Väčšina ľudí by sa hneď bála, ale nie je nebezpečná. Je to majestátne stvorenia," dodali.

Pozrite si archívnu reportáž o podobnom prípade: 

Zdroj: noviny.sk/The Guardian/čtk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

07:10 Labková patrola
07:35 SpongeBob SquarePants
08:00 NAŠI IV.
06:15 Súdna sieň
07:30 POSTAVÍME, OPRAVÍME, ZVEĽADÍME
08:40 NOVÁ ZÁHRADA
07:20 Keby bolo keby 2
08:25 Keby bolo keby 2
09:50 Áno, šéfe! USA V.
07:20 Požiarnik Sam VIII.
07:30 Kúzlovanie
07:40 Krtko
05:35 Cesta za snem
07:25 Zkratky ke štěstí
09:15 Až vyjde měsíc