Usporiadatelia festivalu v USA žiadali od belochov dvojnásobné vstupné

Usporiadatelia festivalu v USA žiadali od belochov dvojnásobné vstupné

Archívna reportáž
Viac ako 30 tisíc ľudí navštívilo za štyri dni náš najväčší festival v malej podtatranskej obci vo Východnej. Festival už slávil svoje 65. výročie. embed kód
WASHINGTON / Organizátori hudobného festivalu Afrofuture Fest, ktorý sa na začiatku augusta koná v Detroite v Spojených štátoch, žiadali po belošských záujemcoch za lístky dvojnásobnú cenu.

Po kritike cenu vstupného zjednotili, napísal portál BBC. Lístok pre afro-amerických návštevníkov stál v predpredaji desať dolárov, pre belochov 20 dolárov. V bežnom predaji potom záujemcovia podľa farby pleti platili dvadsať, respektíve štyridsať dolárov. 

Organizátori odlišnú cenu zdôvodňovali tým, že rovnosť znamená pristupovať ku každému rovnako, preto rozdielne sumy spravodlivo umožnia zúčastniť sa hudobnej udalosti aj tým najviac zanedbaným komunitám, ktoré sú nebiele. 

Kvôli dvojakým cenám predajný portál Eventbrite pohrozil, že ponuku lístkov stiahne. Cenová politika sa nepáčila ani detroitskej rapperke Jillian Graham, ktorá vystupuje pod umeleckým menom Tiny Jag. Tá vyhlásila, že je diskriminačným správaním organizátorov rozhorčená, preto na festivale vystupovať nebude. 

Hoci rapperku na internete za jej rozhodnutie ocenili, stretla sa aj s kritikou, podľa ktorej organizátori dobre mieneným krokom chceli podporiť detroitskou černošskú komunitu.

S vyšším vstupným vraj problém nemali

Usporiadatelia v reakcii na ohlas dvojitých cien oznámili, že im veľa belošských záujemcov o lístky povedalo, že s vyšším vstupným problém nemajú. Nakoniec ale ustúpili a za vstupné teraz pre všetky žiadajú 20 dolárov, belošským záujemcom je navyše doporučované, aby v prospech nebielych poskytli sponzorský dar. 

Veľký výbuch v nákupnom centre! Bolo to ako apokalypsa, opísala výbuch svedkyňa. Viac vo videu: 

Zdroj: noviny.sk/ČTK/BBC

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE
08:30 Rýchla rota Chipa a Dala
09:25 Simpsonovci XXIV.
05:35 Panelák
06:15 TIPOS INFO
06:20 Kutyil s.r.o. II.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
05:35 Okruh
07:15 Iluzionista
09:10 Mé potrhlé já