V Rusku osadili náhrobné kamene prezidenta Putina. Je tam aj rok úmrtia

11.06.2019 10:53 Noviny.sk Zahraničie

V Rusku osadili náhrobné kamene prezidenta Putina. Je tam aj rok úmrtia

Archívna reportáž
Prezident Putin v príhovore sľúbil lepší život v krajine. O čom všetkom hovoril, sa dozviete v reportáži TU: embed kód
MOSKVA / V Rusku sa opäť objavili ďalšie náhrobné kamene s menom prezidenta Vladimira Putina. Tentokrát sa tak stalo v meste Voronež na juhozápade krajiny. Je na nich napísaný aj rok úmrtia - 2019. Za protestnou akciou stoja aktivisti hnutia. Ruská vláda sa k situácii zatiaľ nevyjadrila.

Aktivistické hnutie osadilo viacero náhrobných kameňov s menom ruského prezidenta Vladimira Putina. Za rok jeho úmrtia stanovili 2019. Hoci sa ruská vláda k ich osadeniu zatiaľ nevyjadrila, zatkla niekoľko ľudí, informovalo o tom iDnes.cz. 

"Neuveriteľný zlodej a klamár. Politická mŕtvola," píše sa v texte na pomyselnom náhrobnom kameni. Okrem prezidentovho mena, tam nechýba ani rok jeho narodenia. Fotografie najnovšej inštalácie zverejnilo začiatkom júna na Twitteri hnutie Agit Rossia, ktoré sa len snaží občanov informovať o pouličných protestoch v Rusku, agitovať proti vláde a prinášať nové správy. 

Napodobneniny náhrobných kameňov sa začali objavovať naprieč celým Ruskom tento rok v marci. Doteraz ich aktivisti v rámci kampane rozmiestnili osem. Prvý náhrobný kameň obyvatelia mesta zaznamenali v meste Naberežnyje Čelny. Polícia v tomto prípade zadržala dvoch aktivistov. Krátko na to sa rovnaký náhrobný kameň objavil v Moskve, ďalší umiestnili pred katedrálu svätého Izáka v Petrohrade, čím si zaistili pozornosť ruskej svetovej spoločnosti. 

Premiér Peter Pellegrini mal pred pár dňami stretnutie s prezidentom Putinom. Pozrite si reportáž, o čom hovorili a ako dopadlo:

Zdroj: noviny.sk/idnes.cz

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:00 Bučkovci 2 - Slnko, seno, dedina
17:30 NOVINY
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
16:00 Simpsonovci XXII.
16:30 Simpsonovci XXII.
17:00 Simpsonovci XXII.
15:25 Kosti XI.
16:20 Hawaii 5.0 VIII.
17:10 Kosti
16:00 Krtko
16:35 Macko Uško
16:45 Okido II.
14:50 Lord of the Dance
16:35 Příšerky z vesmíru
18:10 12 darů do života