Like za slobodu. Muž sa dohodol s políciou, za 15 000 likeov sa im vzdá, sľub zatiaľ nesplnil

Like za slobodu. Muž sa dohodol s políciou, za 15 000 likeov sa im vzdá, sľub zatiaľ nesplnil

Archívna reportáž
embed kód
WASHINGTON / Polícia v americkom štáte Connecticut sa dohodla s istým Joseom Simmsonom, po ktorom zatiaľ neúspešne pátra, že sa dobrovoľne vzdá úradom, ak jeho zatykač na sociálnej sieti ocení likeom aspoň 15 000 ľudí. Polícia sa ale presvedčila, že kriminálnici zrejme neplnia svoje sľuby. Muž už totiž má dvojnásobok požadovaných likeov, no naďalej polícii uteká.

Polícia pre tento krok čelí veľkej kritike. Mnohí sa totiž pýtajú, prečo vyjednávali s hľadaným človekom. 

Dvadsaťdvaročného Simmsa, na ktorého vydali sedem zatykačov, považujú za kriminálnika na úteku, pretože sa  nedostavil pred súd. Čelil viacerým obvineniam, okrem iného z porušovania verejného poriadku či z toho, že vystavil deti nebezpečenstvu. 

Polícia v Torringtone na sociálnej sieti napísala, že ju Simms kontaktoval a sľúbil, že sa vzdá, ak plagát s jeho fotografiou, pomocou ktorého ho úrady hľadajú, získa na sociálnej sieti 20 000 likeov. Polícii sa to zdalo dosť, tak sa dohodli na 15 000. Príspevok likeom označil viac ako dvojnásobný počet ľudí. "Dostávame veľa otázok, či sa už Simms prihlásil. Doteraz to neurobil. Príspevok doplníme, keď sa vzdá," napísala v statuse polícia. 

Viacero ľudí vrátane odborníkov na policajnú etiku postup polície kritizovala, pretože vybočuje zo zavedených štandardov. Vyčítajú polícii, že Simms zneužíva sociálnej siete k manipulácii polície a médií a že polícii neprislúcha o zatykači vyjednávať. Mnohí upozorňujú na to, že ľudia môžu na porušovanie zákona vďaka tomu nazerať ako na hru. 

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:25 DIVOKÉ KONE
07:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:10 Panelák
06:00 NAŠI II.
06:30 ZÁCHRANÁRI
07:30 Odsúdené
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
06:10 Albert spoznáva svet
06:25 Albert spoznáva svet
06:00 Zůstaň nablízku
07:40 Útěk z polygamie
09:15 Mé potrhlé já