Like za slobodu. Muž sa dohodol s políciou, za 15 000 likeov sa im vzdá, sľub zatiaľ nesplnil

Like za slobodu. Muž sa dohodol s políciou, za 15 000 likeov sa im vzdá, sľub zatiaľ nesplnil

Archívna reportáž
embed kód
WASHINGTON / Polícia v americkom štáte Connecticut sa dohodla s istým Joseom Simmsonom, po ktorom zatiaľ neúspešne pátra, že sa dobrovoľne vzdá úradom, ak jeho zatykač na sociálnej sieti ocení likeom aspoň 15 000 ľudí. Polícia sa ale presvedčila, že kriminálnici zrejme neplnia svoje sľuby. Muž už totiž má dvojnásobok požadovaných likeov, no naďalej polícii uteká.

Polícia pre tento krok čelí veľkej kritike. Mnohí sa totiž pýtajú, prečo vyjednávali s hľadaným človekom. 

Dvadsaťdvaročného Simmsa, na ktorého vydali sedem zatykačov, považujú za kriminálnika na úteku, pretože sa  nedostavil pred súd. Čelil viacerým obvineniam, okrem iného z porušovania verejného poriadku či z toho, že vystavil deti nebezpečenstvu. 

Polícia v Torringtone na sociálnej sieti napísala, že ju Simms kontaktoval a sľúbil, že sa vzdá, ak plagát s jeho fotografiou, pomocou ktorého ho úrady hľadajú, získa na sociálnej sieti 20 000 likeov. Polícii sa to zdalo dosť, tak sa dohodli na 15 000. Príspevok likeom označil viac ako dvojnásobný počet ľudí. "Dostávame veľa otázok, či sa už Simms prihlásil. Doteraz to neurobil. Príspevok doplníme, keď sa vzdá," napísala v statuse polícia. 

Viacero ľudí vrátane odborníkov na policajnú etiku postup polície kritizovala, pretože vybočuje zo zavedených štandardov. Vyčítajú polícii, že Simms zneužíva sociálnej siete k manipulácii polície a médií a že polícii neprislúcha o zatykači vyjednávať. Mnohí upozorňujú na to, že ľudia môžu na porušovanie zákona vďaka tomu nazerať ako na hru. 

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

21:40 INKOGNITO
23:00 INKOGNITO
00:10 Hoď svišťom II.
22:05 FESTIVALOVÉ MINÚTY
00:10 Hviezdna brána III.
01:10 Súboj kúzelníkov I.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
22:55 ŽREBOVANIE
23:00 TIPOS INFO
22:20 Požiarnik Sam VIII.
22:35 Zabi nudu! II.
22:40 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
21:50 Hrdinové ohně
00:00 Rodeo a Julie
01:25 Sezóna zabíjení