V Terchovej sa súťažilo a titul najlepších bryndzových halušiek. Sily si prišlo zmerať až 18 družstiev

V Terchovej sa súťažilo a titul najlepších bryndzových halušiek. Sily si prišlo zmerať až 18 družstiev

TERCHOVÁ / Počasie v Žilinskom kraji sa konečne umúdrilo a prialo mimoriadne obľúbenému podujatiu v obci Terchová. Na Medzinárodnú súťaž vo varení a jedení bryndzových halušiek prišlo 18 družstiev a kopec hladných návštevníkov. No nezabudlo sa ani na eurovoľby.

Súťažiaci z neďalekých dedín si privstali, aby medzi prvými navštívili volebné miestnosti. "Kým som išla variť do Terchovej halušky, som odvolila," vraví jedna zo súťažiacich.

​Samozrejme všetci brali toto zápolenie veľmi vážne a snažili sa dokázať, že práve oni vedia pripraviť tie najlepšie bryndzové halušky, aké by chcel každý zjesť. A k vareniu pridali poriadny kus zábavy aj so štipkou recesie. "Tento rok sme boli pripravené ešte viac ako minulý rok, takže išli sme spať o štvrtej," dodali ďalší súťažiaci. 

Amatérski kuchári sa zvŕtali v proviźórnej kuchyni. Nechýbala im zručnosť a rýchlosť či už pri strúhaní zemiakov, alebo hádzaní cesta do vody. Recept nášho národného jedla ovládajú aj ľudia spoza hraníc, pre ktorých organizátori pripravili extratrofej.

Do boja o víťazstvo sa zapojili aj dvaja chlapi, ktorí sa predstavili v kuchárskej šou TV JOJ Moja mama varí lepšie, ako tvoja. "My sme si už zvykli, čo je to navariť si halušky za 20 minút, takže jednoznačne navaríme víťazné halušky." A to čo si súťažiaci navarili, museli aj čo najrýchlejšie zjesť. 

Pozrite si archívnu reportáž zo súťaže z minulého roka: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

20:35 Láska stojí za všetko
23:00 Neporaziteľný: Návrat kráľa
00:50 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
22:30 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
01:25 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela III.
01:55 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela IV.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Vraždy, ktoré šokovali
00:05 Vraždy, ktoré šokovali
22:50 Volám sa Caillou V.
23:15 Fix a Foxi II.
23:40 Timothy ide do školy
22:20 Dívka z románu
23:55 Hele Muppete, kdo tady vraždí?
01:20 Vrtěti ženou