Nechcem ju, nechajte si ju, povedala podnapitá matka trojročného dievčaťa policajtom a odišla

Nechcem ju, nechajte si ju, povedala podnapitá matka trojročného dievčaťa policajtom a odišla Zdroj: ISIFA
PŘEROV / Strážnici v českom Přerově dostali v pondelok neskoro večer neobvyklú ponuku. Kontrolovali opitú matku trojročného dievčatka, ktorá im povedala, že svoje dieťa nechce a že si ho môžu nechať. Prípad prevzal aj úrad na ochranu detí a strážnici pre dieťa našli náhradný nocľah.

"Pri supermarkete si hliadka všimla zjavne podnapitú mladú ženu, ktorá so sebou mala malé dieťa," uviedol zástupca přerovskej mestskej polície Miroslav Komínek pre Novinky.cz. Žena podľa neho nebola pre strážnikov úplne neznáma. "Vedeli, že sa často pohybuje v spoločnosti podivných existencií a bezdomovcov, pričom do týchto skupín v poslednej dobe zaťahuje aj svoju trojročnú dcéru. Na základe podnetov sa už skôr touto situáciou zaoberal aj príslušný orgán sociálno-právnej ochrany detí," dodal Komínek. 

Mladá žena nadýchala pri kontrole viac ako dve promile. "Strážnikom povedala, že dieťa nechce, nech si ho nechajú," uviedol Komínek. Strážnici boli poriadne šokovaní a po konzultácii so sociálnymi kurátorkami našli pre dieťa miesto v nemocnici. Príslušné orgány sa ďalej budú snažiť dievčatku pomôcť a zaistiť jej potrebnú starostlivosť. 

Matka dievčatka z miesta odišla. Strážnici nemali dôvod brániť jej v odchode, navyše bolo pre nich prvoradé postarať sa o dieťa. 

V Česku nedávno riešili aj prípad muža, ktorý sa mal podieľať na týraní malého dieťaťa. To prišlo o život.

Zdroj: noviny.sk, Novinky.cz

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

21:45 INKOGNITO
23:15 Myšlienky vraha VI.
00:00 HROBÁRI
22:30 OKTAGON MAGAZÍN
22:40 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
23:15 V divočine s Bearom Gryllsom II.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Taken - Posadnutý pomstou
22:35 Zabi nudu! II.
22:40 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
22:50 Volám sa Caillou V.
22:15 Ve jménu krále 2
23:55 Krásné dny v Aranjuez
01:25 Město 44