Pekelný let ruskej spoločnosti. Teplota v lietadle stúpla na 50 stupňov

Pekelný let ruskej spoločnosti. Teplota v lietadle stúpla na 50 stupňov Zdroj: Twitter
NOVOSIBIRSK / Cestujúci ruskej leteckej spoločnosti majú za sebou nepríjemný zážitok. Pri ceste z Novosibirsku sa totiž v lietadle rozbila klimatizácia a teplota na palube dosahovala 50 stupňov Celzia. Pasažierom tak bolo teplo ako v saune. Podľa ich slov tiež cítili zápach spálených káblov.

Na vyššiu teplotu si cestujúci sťažovali posádke ešte pred štartom a chceli lietadlo opustiť. Cítili vraj aj spálené káble. "Vystupujeme, zastavte lietadlo, nechcem letieť, niečo tu je pokazené," hovorili vraj ľudia. Kapitán ich však upokojoval, že sa nejedná o nič závažné, aj keď priznal, že istý problém s ventiláciou tam bol. Pasažierov však ubezpečil, že sa to vyrieši, akonáhle vzlietnu, uvádza portál Daily Mail. 

K vyrovnaniu teploty na chvíľu naozaj došlo, ale neskôr opätovne vzrástla, a to údajne na nejakých 50 stupňov. "Po celý čas letu bolo neskutočné teplo a zle sa dýchalo. Dvom ženám bolo zle, takže sedeli na mieste pri posádke, ktorá ich ochladzovala vlhkými uterákmi. Cestujúci boli v naozaj žalostnom stave," uviedol ruský hudobník Vladimír Shakrin, ktorý bol na palube.

https://twitter.com/zesty_travel/status/1070181052294017024

Po dvoch hodinách lietadlo pristálo v Jekaterinburgu a celý incident, ktorý pasažieri označili ako let z pekla, sa začal prešetrovať. Podľa jednej z letušiek, ktorá na palube lietadla nepracovala prvýkrát, mal stroj rovnaký problém už skôr. "Bolo to desivé, pretože viete, že je s lietadlom niečo zle. Ste vo vzduchu a keď dôjde k nejakému skratu, nemáte predstavu, k čo všetko sa môže stať. Takýto príšerný let som za celý život nezažil," dodal Shakrin.

Hovorkyňa spoločnosti S7 Airlines Anna Bazhinovová uviedla, že technici teraz zisťujú príčinu poruchy. "Môžem len potvrdiť, že teplota bola v priebehu letu skutočne vysoká," uzavrela.

Pred nedávnom zažila nepríjemnú situáciu aj europoslankyňa Anna Záborská. Ich lietadlo zrazu obklopilo asi 10 hasičských áut. Podľa jej slov bolo cítiť z cockpitu, že niečo horí: 

Zdroj: noviny.sk/Daily Mail

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:20 POLICAJTI V AKCII
11:20 DIVOKÉ KONE
09:50 Simpsonovci XXIV.
10:20 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
12:15 Mutanti II.
09:40 Policajt z L.A.
10:55 JAG IV.
12:00 Columbo
10:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Zabi nudu! II.
09:50 Dobrou noc a hodně štěstí
11:35 Love and Mercy
13:45 Tankový prapor