Polojasno
19°
Bratislava
Dušan
26.5.2022
Muž si kúpil skrinku "z druhej ruky". Objavil v nej ohromnú sumu peňazí
Zdielať na
Zahraničie

Muž si kúpil skrinku "z druhej ruky". Objavil v nej ohromnú sumu peňazí

Archívna reportáž

BUKUREŠŤ / Muž si objednal zánovnú skrinku cez internet. Obrovské bolo jeho prekvapenie, keď ju doma otvoril a našiel v nej kopu peňazí. Ešte väčšie prekvapenie ale zažil pôvodný majiteľ, ktorý o peniazoch nevedel a nikdy sa k nemu nemuseli dostať.

Muž z Rumunska našiel v skrinke, ktorú si zaobstaral z druhej ruky na internete, 95-tisíc eur. Prekvapivý nález si nenechal a vrátil ho. Samuel Stanici z obce Bichigi si skrinku kúpil nedávno na populárnej webstránke, uviedla jeho manželka Adela. Niekoľko dní po kúpe, podľa jej slov varila večeru, keď na ňu manžel zavolal, že našiel v skrinke kovovú škatuľku plnú 500-eurových bankoviek. "Boli sme v šoku. Celú noc sme nemohli spať," opísala ich prekvapenie.

Stanici po objave vycestoval do mesta, kde žil muž, od ktorého skrinku kúpil. Muž, ktorý nechcel byť menovaný, mu povedal, že patrila jeho zosnulému otcovi a o peniazoch "nemal tušenie". Syn zosnulého majiteľa následne vycestoval do Bichigi, aby sa na nález pozrel, pričom nevedel, koľko peňazí v skrinke bolo. "Keď to uvidel, nemohol tomu uveriť," uviedla Adela Stanici. Ako dodala, muž sa im za poctivosť finančne odvďačil. Koľko im daroval, ale neprezradila.

Pozrite si aj prípad, keď muž vybral peniaze z banky za pomoci cudzieho občianskeho:

Súvisiace články

Najčítanejšie