VIDEO: Hurikán Michael zasiahol Floridu. Živel zanechal za sebou spúšť

VIDEO: Hurikán Michael zasiahol Floridu. Živel zanechal za sebou spúšť

MIAMI / Hurikán Michael zasiahol v stredu popoludní miestneho času severozápad Floridy, kde pripravil o život najmenej jedného človeka a zanechal za sebou ničivú spúšť. Išlo pritom o najsilnejší hurikán, aký kedy oblasť zasiahol. Prírodný živel postŕhal strechy, polámal stromy, zaplavil mestá a popretŕhal elektrické vedenia.

Vo štvrtok ráno už Michael zoslabol na hurikán tretej kategórie a sprevádza ho vietor s rýchlosťou 112 kilometrov za hodinu. Stále však so sebou prináša silné zrážky i hrozbu tornád. Momentálne sa presúva cez Georgiu k obom Karolínam, ktoré sa stále zotavujú z následkov ničivého hurikánu Florence.

Michael, ktorý si cez víkend vyžiadal v Strednej Amerike 13 obetí, bol v čase, keď udrel na pobrežie Floridy, hurikánom štvrtej kategórie, pričom ho sprevádzal vietor s rýchlosťou 250 kilometrov za hodinu. Floridské úrady pred jeho príchodom vyzvali na evakuáciu 375 tisíc obyvateľov pobrežných oblastí, nie všetci sa tým však riadili.

V Georgii meteorológovia vydali varovanie pred tornádom.  Veľkú spúšť hurikán narobil mimo iné v Panama City, kde vyvracal stromy, elektrické vedenie a dopravné značky, zničil domy a odnášal strechy. Pre búrku ostalo bez elektriny viac ako 380 tisíc domácností a podnikov. 

"Bolo to šialené, hrozný hluk. Mysleli sme si, že sa nám každú chvíľu rozbijú okná," opísal situáciu 29-ročný Vance Beu, ktorý sa rozhodol živel prečkať v malom drevenom dome svojej matky. 

Zdroj: noviny.sk/ČTK/Reuters

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:10 18 ROKOV S TV JOJ
18:40 Áno, šéfe USA I.
19:30 KINOSÁLA
19:55 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
17:50 Titanic: Krv a oceľ
20:10 Klamári II.
21:00 Klamári II.
18:50 Arthur a Minimojovia
19:15 Sníček a Dúhalka
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
18:30 Arthur a Maltazardova pomsta
20:15 Za hranici
22:10 Nečekaná hrozba