Po 10 rokoch padlo v kauze Rýpal trestné oznámenie. Sestra nezvestného novinára prehovorila

Po 10 rokoch padlo v kauze Rýpal trestné oznámenie. Sestra nezvestného novinára prehovorila

RAJEC/NITRA / Sestra 10 rokov nezvestného novinára Pavla Rýpala - Iveta, uverejnila v pondelok večer na sociálnej sieti veľmi smutný status. Lúči sa v ňom so svojim bratom a píše, že vie, že ho zavraždili. Pre TV JOJ neskôr povedala aj podrobnosti o okolnostiach jeho zmiznutia.

Rovnako ako Ján Kuciak, aj Pavol Rýpal sa ako investigatívny novinár venoval háklivým kauzám, aj z prostredia mafie. Podľa Ivetiných slov, rozdiel je v tom, že Jána nechali na výstrahu na mieste vraždy a Pavla upratali bez stopy.

"Polícia pracuje s určitým okruhom informácií, ktoré momentálne preverujeme. Nebudeme ich však bližšie špecifikovať," prezradila opatrne policajná hovorkyňa Denisa Baloghová. 

Sestra nezvestného v stredu pre TV JOJ povedala, že v tejto súvislosti už bolo podané aj trestné oznámenie na konkrétneho páchateľa na Krajskej prokuratäre v Nitre a telefonicky naznačila aj niektoré konkrétnosti, ktoré vie o údajnej Paľovej smrti.

"Už som chcela, aby všetci Paľovi známi a priatelia, ktorí sa na neho pýtali celých 10 rokov, aby sa dozvedeli, že Paľko už nie je medzi živými. Viem, že Paľko sedel v bare, rozprával sa s nejakou svedkyňou, ktorá potom vypovedala, že Paľo povedal, že keď vyjde von a chytia ho, tak je mŕtvy," povedala s tým, že podľa všetkého ho naozaj chytili a odviezli smerom na Zázrivú a viac o ňom už nebolo počuť. 

Pozrite si súvisiacu archívnu reportáž: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:10 18 ROKOV S TV JOJ
20:15 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
19:30 KINOSÁLA
19:55 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
19:55 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH - EUROJACKPOT
17:50 Titanic: Krv a oceľ
20:10 Klamári II.
21:00 Klamári II.
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
20:10 Macko Uško
18:30 Arthur a Maltazardova pomsta
20:15 Za hranici
22:10 Nečekaná hrozba