Kašeľ, vysoké teploty a črevné ťažkosti. 10 pasažierov lietadla skončilo v nemocnici

Kašeľ, vysoké teploty a črevné ťažkosti. 10 pasažierov lietadla skončilo v nemocnici

NEW YORK / Vo štvrtok podvečer by malo byť známe, čím sa nakazili cestujúci z lietadla spoločnosti Emirates, ktoré letelo z Dubaja do New Yorku. Podľa lekárov symptómy poukazovali na chrípku. Desať ľudí skončilo v nemocnici. Sužoval ich kašeľ a vysoké teploty. Na palube stroja, ktorý dali po pristátí do karantény, bol aj známy americký rapper Vanila Ice.

Lietadlo s 520 ľuďmi na palube priletelo na Kennedyho letisko z Dubaja. Už počas letu sa u niektorých cestujúcich objavil neustávajúci kašeľ, vysoké teploty a črevné ťažkosti. "Tých ľudí vôbec nemali púšťať do lietadla. Celý čas kašľali bez toho, aby si zakryli ústa. Toalety boli neustále obsadené," opísala situáciu jedna z pasažierov Erin Sykes.

​Lietadlo hneď po pristátí presmerovali do karantény a stroj obkolesili záchranári. Na palube bol aj známy americký rapper Vanila Ice. Ten sa na zdravotné problémy nesťažoval. "Šokoval ma pohľad z okna. Obkolesili nás sanitky a policajti ako vo filme. Bola to šialený deň," povedal. 

V nemocnici skončilo 10 ľudí. Zaujímavé je, že iba traja cestujúci, zvyšní boli členovia posádky. Deväť ľudí po ošetrení pred lietadlom prepustili. "Všetky symptómy poukazujú, že išlo o chrípku." informovala zástupkyňa ministerstva zdravotníctva Oxiris Barbot.

Podľa odborníkov môže ísť o veľmi agresívny vírus, ktorý je momentálne rozšírený v saudskoarabskej Mekke. Tam malo lietadlo medzipristátie a niektorí pasažieri práve tam strávili určitý čas.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:15 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
15:45 IQ TAXI
16:30 POLICAJTI V AKCII
14:20 UHÁDNI MÔJ VEK
15:25 Profesionáli
16:20 Simpsonovci V.
14:05 Vražedné čísla IV.
15:05 Vražedné čísla IV.
16:00 Kosti IX.
14:30 Sníček
14:40 Jahôdka a jej kamaráti I.
15:05 Ruby z dúhy I.
13:05 Popelky
14:45 Moliere
16:55 Tanec s láskou