Oblačno
-3°
Bratislava
Oto
5.12.2023
Francúzi zostali v šoku po videu, na ktorom sexuálny predátor udrel na ulici ženu do tváre
Zdielať na

Francúzi zostali v šoku po videu, na ktorom sexuálny predátor udrel na ulici ženu do tváre

PARÍŽ / Francúzsko šokoval videozáznam časti útoku sexuálneho predátora obťažujúceho študentku. Tá ho vyzvala, aby s tým prestal. Jeho odpoveďou bol úder päsťou do tváre.

Útok sa odohral za bieleho dňa na parížskej ulici a jeho záznam videlo už takmer milión ľudí. Študentka Marie Laguerre tvrdí, že muž ju obťažoval aj viackrát v minulosti. "Nebolo to prvýkrát, stupňovalo sa to," povedala francúzskym médiám.

Keď sa minulý týždeň vracala pravidelnou cestou zo školy domov, z jednej z kaviarní na ňu začal dotyčný muž pokrikovať obscénne komentáre a "vydávať zvuky so sexuálnymi konotáciami", uviedlo dievča.

"Nahnevala som sa a povedala som ´buď ticho´. Nemyslela som si, že to bude počuť, ale počul to," popisuje študentka vývoj udalostí, ktoré viedli k scéne zachytenej na videu. Muž po nej následne hodil popolník, ktorý ju len o vlások minul, a potom k nej pribehol a udrel ju päsťou do tváre. Zatiaľ čo ďalší hostia v kaviarni začali dievča brániť a kričať na útočníka, študentka ušla domov. Potom si však povedala, že to tak nenechá, vrátila sa do kaviarne a poprosila hostí, aby na polícii svedčili v jej prospech.

Video, ktoré zachytáva časť útoku, jej poskytol majiteľ kaviarne, aby mala dôkazový materiál pre políciu. Páchateľ zatiaľ mužom zákona uniká. Videozáznam z útoku zverejnili popredné francúzske média, aby tým pomohli páchateľa chytiť.

https://twitter.com/le_Parisien/status/1023859535696543745

Súvisiace články

Najčítanejšie správy