Putin pozval Trumpa do Moskvy. Je tiež ochotný navštíviť USA

Putin pozval Trumpa do Moskvy. Je tiež ochotný navštíviť USA

Archívna reportáž
embed kód
MOSKVA / Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že pozval amerického prezidenta Donalda Trumpa do Moskvy. Obaja sú na stretnutie pripravení, musia k nemu ale byť vytvorené vhodné podmienky, zdôraznil šéf Kremľa.

"Pokiaľ ide o stretnutie, dobre chápem, čo povedal prezident Trump, ktorý si praje uskutočniť ďalšie stretnutia. Som na to pripravený. Ale je potrebné, aby k tomu boli zodpovedajúce podmienky, aby sa tieto podmienky vytvárali. Vrátane toho, že sme pripravení k takým stretnutiam aj v našich krajinách. Sme pripravení pozvať prezidenta Trumpa do Moskvy. Koniec koncov také pozvanie má, hovoril som mu o tom," povedal Putin. V polovici júla sa už prezidenti stretli vo fínskej metropole Helsinky. 

Ruský prezident zdôraznil, že je pripravený stretnúť sa s Trumpom aj v hlavnom meste USA. "Som pripravený ísť aj do Washingtonu. Ale opakujem ešte jednou, že ak budú vytvorené zodpovedajúce podmienky pre prácu," dodal Putin s tým, že sú s Trumpom v kontakte. Ruský prezident je presvedčený, že Rusko a Spojené štáty spolu musia hovoriť o globálnych konfliktoch a tiež o dohode s Iránom. Zdôraznil, že je v záujme Ruska aj USA predĺžiť platnosť dohôd o kontrole zbraní. 

Putin poznamenal aj to, že obe krajiny plánujú kontakty na najvyššej úrovni aj počas samitu veľkých ekonomík G20, ale aj na ďalších medzinárodných akciách. 

Prezidenti USA a Ruska sa len nedávno stretli v Helsinkách. 

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE
06:45 DIVOKÉ KONE
08:30 Rýchla rota Chipa a Dala
05:00 Prvé oddelenie
05:25 Panelák
06:15 TIPOS INFO
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti II.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:10 Bod zlomu
07:15 Holka k sežrání
08:55 Tah pěšcem