Pred pár dňami kamarátsky Trump dnes obviňuje Putina zo zásahu do volieb. Nesie za to zodpovednosť, tvrdí

Pred pár dňami kamarátsky Trump dnes obviňuje Putina zo zásahu do volieb. Nesie za to zodpovednosť, tvrdí

Archívna reportáž
embed kód
WASHINGTON / Americký prezident Donald Trump udivuje deň za dňom. Zatiaľ čo sa na pondelkovom samite v Helsinkách s ruským prezidentom Vladimirom Putinom zdalo, že si rozumejú a že sa v otázke zasahovania Ruska do amerických volieb zhodli, dnes je už všetko inak. Opäť.

V utorok v Bielom dome Trump pred novinármi vyhlásil, že Rusko mohlo zasahovať do amerických prezidentských volieb v roku 2016. Počas pondelkového samitu v Helsinkách s ruským kolegom Vladmirom Putinom tvrdil opak. Teraz Trump tvrdí, že sa pomýlil. Najnovšie tiež v televízii CBS News vyhlásil, že za ovplyvňovanie volieb nesie osobnú zodpovednosť ruský prezident Vladimir Putin. 

​Trump uviedol, že súhlasí s prehlásením šéfa amerických tajných služieb Dana Coarsa, podľa ktorého Rusko naďalej predstavuje pre dianie a voľby v USA hrozbu. Na otázku, či zodpovednosť za ovplyvňovanie amerických prezidentských volieb v roku 2016 pripisuje Putinovi odpovedal: "Áno. Podobne ako seba považujem zodpovedného za to, čo sa deje v tejto krajine. Zodpovednosť by isto padla na neho, pretože stojí v čele krajiny."

Coats, šéf amerických tajných služieb v pondelok prehlásil, že Rusko sa naďalej snaží ovplyvňovať dianie v USA, vrátane prichádzajúcich parlamentných volieb, ktoré chystajú na november. "Je to odborník, zaoberá sa tým a robí svoju prácu výborne. Danovi Coastovi bez výhrady verím, a ak tvrdí, že to tak je, prijímam to," povedal Trump. 

V Helsinkách hovoril niečo iné

Trump na pondelkovom samite s ruským prezidentom Vladimirom Putinom v Helsinkách prehlásil, že nevidí dôvod, prečo by sa Rusko v roku 2016 pokúšalo ovplyvniť prezidentské voľby. Týmto vyhlásením v Spojených štátoch vyvolal údiv a pobúrenie. Po návrate domov Trump svoje slová vysvetlil tým, že sa preriekol, pretože v skutočnosti vraj chcel povedať opak, že Rusko do volieb zasahovalo. 

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:10 Súdna sieň
05:50 Kixšou
05:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:25 Nákupné maniačky
06:10 Policajti v akcii
07:45 Prvé oddelenie II.
06:00 Bob staviteľ XV. - XVIII.
06:10 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:35 Tashiho svet
05:15 Paříž počká
06:55 Lovci dinosaurů
08:50 Tunel