Porezal dieťa a dobodal muža. Útočníkom má byť synovec Jiřího Kajínka

Porezal dieťa a dobodal muža. Útočníkom má byť synovec Jiřího Kajínka

PRACHOVICE / Polícia v stredu večer zasahovala v Prachoviciach v Českej republike, kde útočník nožom dobodal dvoch ľudí. Medzi napadnutými bolo okrem dospelého muža aj dvojročné dieťa. Podľa televízie Prima útočil synovec Jiřího Kajínka.

Dospelého muža a maloleté dieťa previezli do Fakultnej nemocnice v Hradci Králové. Potvrdil to hovorca chrudimskej polície Jiří Tesař.

Podľa televízie Prima, ktorá na udalosť upozornila, v Prachoviciach útočil synovec Jiřího Kajínka, ktorého odsúdili za vraždu a po rokoch väzenia prepustili na základe milosti prezidenta Miloša Zemana.

Čitateľ Noviny.sk nám do redakcie poslal fotografiu z mieste udalosti.

Zdroj: Facebook/Erik Ups

Jiří Kajínek pochádza práve z Prachovíc.

Televízia Prima uviedla, že páchateľ muža dobodal do hrudníku a dvojročné dieťa porezal na krku.

"Podozrivého muža sme zaistili a umiestnili do policajnej cely," uviedol policajný hovorca Jiří Tesař. Bližšie okolnosti prípadu polícia zatiaľ nechce zverejňovať.

Jiří Kajínek vyšiel po prepustení z väznice v zelenom tielku. Okrem novinárov ho pred bránou väznice čakali aj fanúšikovia či jeho priateľka. Kajínek povedal, že spočiatku chcel z väznice odísť nepozorovane. Nakoniec si to rozmyslel a poďakoval za trpezlivosť novinárom, aj všetkým, ktorí ho podporovali. Pozrite si jeho prvé slová po prepustení: 

​Doživotie za dvojnásobnú vraždu

Jiřího Kajínka odsúdili 23. júna 1998. Doživotie dostal za to, že v roku 1993 zastrelil neďaleko väznice Bory v Plzni podnikateľa Štefana Jandu a jeho bodyguarda Juliána Pokoša, druhý osobný strážca streľbu prežil.

Dvojnásobný vrah sa dostal do povedomia širšej verejnosti v roku 2000 útekom z prísne stráženej väznice v Mírove. Kajínek vinu nikdy nepriznal, políciu obvinil z vykonštruovaného procesu a súdy z predpojatosti. Jeho žiadosť o obnovu procesu zamietol Vrchný súd aj Ústavný súd. V roku 2010 mal premiéru film natočený na motív jeho príbehu.

Zdroj: noviny.sk, TV Prima, ČTK

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:40 Súdna sieň
05:10 Panelák
05:55 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
05:10 TOP STAR
05:25 Panelák
06:10 Profesionáli III.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Sam a Max
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
06:00 Zlatokopka
07:40 Anděl v utajení
09:15 Princ a já: Královské líbánky