Šesťmetrový pytón ohrozuje miestnych. Hasiči po ňom už niekoľko dní neúspešne pátrajú

Šesťmetrový pytón ohrozuje miestnych. Hasiči po ňom už niekoľko dní neúspešne pátrajú

VARŠAVA / Poľskí hasiči majú pred sebou mimoriadne ťažkú úlohu. Neďaleko hlavného mesta už niekoľko dní hľadajú obrovského a nebezpečného hada. Podľa všetkého ide o pytóna tigrovitého. Úrady varovali obyvateľov, aby situáciu nepodceňovali. Pytón sa navyše pohybuje v miestach, kam chodia ľudia z Varšavy oddychovať.

Zvlečenú kožu z asi šesťmetrového pytóna objavili poľskí rybári v rieke Visla neďaleko Varšavy. Obrovskú kožu objavili ležať na brehu. Pytón sa z nej v čase letných horúčav vyvliekol a voľne sa pohybuje po slobode. Úrady preto okamžite varovali miestnych obyvateľov. "Je pravdepodobne hladný a môže byť veľmi nebezpečný pre iné zvieratá, ale aj pre malé deti," povedala policajná hovorkyňa Katarzyna Cislo.

"Prichádza sem veľmi veľa ľudí za odpočinkom a tú kožu našli neďaleko. Všetci žijeme v strachu," uviedla vydesená obyvateľka Cieciszewa. Poľskí policajti pracovali najskôr s teóriou, že môže ísť o nemiestny žart. Túto verzia ale už vyvrátili. 

"Najskôr sme si mysleli, že niekto len pohodil kožu a chcel vyvolať senzáciu. Pracovníci odchytu zvierat nám ale potvrdili, že ide o reálnu hrozbu a že tu skutočne máme šesťmetrového pytóna," dodala Cislo. Pri rieke boli objavené aj miesta, kde had vchádzal a vychádzal z vody, dokonca aj jeho ležoviská. Rieku teraz prehľadávajú hasiči. Odkiaľ sa tak obrovský pytón v rieke vzal, ostáva záhadou. Ochranárom sa podarilo určiť, že ide o samicu.
"Sú dve varianty. Buď utiekol z chovnej stanice alebo išlo o nelegálnu chovnú stanicu, ktorá zanikla a on sa dostal do prírody. Je dosť možné, že na takúto veľkosť dorástol už na slobode," povedal pracovník odchytovej služby. 

V Poľsku pritom nie je chov Pytóna Tigrovitého zakázaný, no sú na to prísne kritériá. Obdobie horúčav sťažuje orgánom pátranie, nakoľko práve slnečné počasie a vysoké teploty pripomínajú pytónovi jeho prirodzené prostredie.

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:35 SUPERMAMA
09:50 Súdna sieň
10:55 Súdna sieň
08:45 Simpsonovci XVI.
09:10 Simpsonovci XVI.
09:55 LUCKY ROOM
08:10 Panelák
09:35 JAG V.
10:55 Tequila a Bonetti
08:50 Barbapapa II.
09:00 Rozprávky z machu a papradia
09:10 Zubor Pompík
07:50 Příběh jedné jízdy
09:50 Skleněný zámek
12:05 Anděl v utajení