VIDEO: Záchrana psov z rozhorúčeného auta

10.07.2018 09:33 Noviny.sk Zahraničie
VIDEO: Záchrana psov z rozhorúčeného auta Zdroj: MP Praha
PRAHA / Polícia na Slovensku ale aj v Čechách posledný mesiac rieši deti, ktoré rodičia nechali v rozhorúčenom aute. Tentokrát ale nechal majiteľ auta nie dieťa v aute, ale psy. Mestská polícia Praha tak minulú stredu zachránila z rozhorúčeného auta hneď 3 psy. Podľa anonyma, ktorý to polícii ohlásil, tam boli niekoľko hodín.

 Hliadka mestskej polície po oznámení udalosti, okamžite prišla k autu. Psy mali byť v aute zamknutí niekoľko hodín, nemali vzduch, vodu a takmer nereagovali. Ani po príjazde hliadky sa nikto k psom nehlásil. Policajti boli preto nútení rozbiť okno, a tak pomôcť psom na vzduch. 

"Vo vnútri sa nachádzali dvaja psy, ktorí nereagovali na vonkajšie podnety. Ležali s vyplazeným jazykom a veľmi ťažko dýchali. Policajti preto vyhodnotili situáciu ako krízovú a pomocou obušku rozbili okno. Malátne psy z rozhorúčeného auta vytiahli následne von ," uviedla hovorkyňa mestskej polície Irena Seifertová. Jeden zo psov nedokázal ani stáť na štyroch.

Po chvíli ale hliadka objavila aj tretieho psa, ktorý sa nachádzal pod skladacími prepravkami. Všetky tri psy následne policajti previezli do pražského útulku. Podľa informácii polície po niekoľkých minútach prišiel k vozidlu aj jeho majiteľ. Dvadsaťročného mladíka policajti prevzali a momentálne celú situáciu riešia. Polícia aj na základe tohto prípadu opätovne žiada verejnosť, aby nenechávali v aute svoje deti ani zvieratá. Teplota v aute rýchlo stúpa a je len otázka času, ako dlho vo vozidle vydrží človek či zviera. 

Pozrite si archívnu reportáž o tom, ako zachrániť dieťa z auta: 

Zdroj: noviny.sk/MP Praha

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:15 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:40 Simpsonovci XXVI.
18:10 Vianočný Panelák
19:30 ŽREBOVANIE
17:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VI.
18:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VI.
19:00 Súdna sieň
17:45 ZáchranáRik II.
17:55 Ferdo Mravec
18:20 Rapotáčik 2
17:05 Asterix a Vikingové
18:35 Ohnivý armagedon
20:15 Ve jménu krále 3: Síla medailonu