Bostonský maratón bol tento rok spomienkový a dojímavý

Bostonský maratón bol tento rok spomienkový a dojímavý

BOSTON / Organizátori Bostonského maratónu tento rok pozmenili trasu. Viedli ju tak, aby po jej zabehnutí GPS súradnice ukázali účastníkom názov mesta. Dôvod je jasný: pripomenuli si tak 5. výročie bombového útoku na tomto podujatí, pri ktorom zahynuli traja ľudia a 260 ďalších sa zranilo.

Veľmi nezvyčajný obrazec mali pred sebou všetci, ktorí si tento rok pozreli trasu bostonského spomienkového behu. Pred piatimi rokmi ho traja ľudia neprežili.
Tesne pred cieľom vtedy zazneli blízko trate dve explózie. Išlo o výbuchy, ktoré spôsobili podomácky vyrobené bomby v tlakových hrncoch.

Atentátnikmi mali byť dvaja bratia pôvodom z Čečenska. Jedného polícia usmrtila pri naháňačke tretí deň po útoku, druhý dostal trest smrti a na jeho vykonanie čaká vo väznici v Colorade. Pri výbuchu zahynuli traja ľudia vrátane 8-ročného chlapca. Medzi desiatkami ranených bola aj Erika. S traumou bojovala aj tak, že napísala detskú knihu o tom, ako sa po nešťastnej udalosti zaradiť späť do života. "Chcem aby vedeli, že sa im môže prihodiť nešťastie. Nesmú sa však poddať, existuje totiž veľa vecí, pre ktoré sa oplatí ďalej žiť," tvrdí autorka publikácie Erika Brannock.

Zástupcovia mesta si uctili pamiatku obetí na piate výročie útoku na bostonský maratón položením vencov v cieľovej rovinke.

Desivú scénu z útoku si pozrite v archívnej reportáži:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
17:55 #18 Šarky ďakuje(me)
19:30 TIPOS INFO
19:40 ŽREBOVANIE
19:00 Súdna sieň
20:10 Kosti X.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VI.
19:20 Strážca vesmíru Roger
19:40 Sníček
20:00 Príbehy dvoch myší
18:30 Ohnivý armagedon
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: S kůží na trh
22:05 Kolonie