Chlapček dojal pápeža Františka

Chlapček dojal pápeža Františka

RÍM / Malý chlapček dojal samotného pápeža. A nielen Svätý otec mal čo robiť, aby sa mu pred veriacimi nezlomil hlas. Počas návštevy chudobnej štvrte utešoval dieťa, ktoré sa bálo, že jeho neveriaci otec sa nedostal po smrti do neba.

Bol to jeden z momentov, na ktorý nikdy nezabudnú nielen obyvatelia chudobnejšej časti Ríma, ale ani samotný Svätý otec. Počas hodiny otázok od detí ho dostal jeden malý chlapček.

Emanuel ale odvahu vysloviť požiadavku na mikrofón nemal a rozplakal sa. František ho preto zavolal k sebe. "Poď ku mne Emanuel a pošepkaj mi to," vyzval dieťa František.

"Emanuel sa bojí, že jeho otec, ktorý bol neveriaci, nepôjde do neba. Boh o tom síce rozhoduje, on sám však bol otec a vie oceniť dobré srdce. Myslíte, že mužovu dušu neochráni, keď napriek svojmu postoju dal svoje deti pokrstiť a dobre sa o nich staral?" Takto tlmočil Svätý otec otázku Emanuela, pričom dav veriacich jednoznačne odpovedal: "Nie."

"Tu máš odpoveď Emanuel. Boh je určite na tvojho otca hrdý. Je totiž jednoduchšie dať pokrstiť deti, keď ste veriaci, ako keď to urobí ateista. Ďakujem za tvoju odvahu Manuel," povedal na záver František.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
17:55 #18 Šarky ďakuje(me)
19:30 TIPOS INFO
19:40 ŽREBOVANIE
19:00 Súdna sieň
20:10 Kosti X.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VI.
19:20 Strážca vesmíru Roger
19:40 Sníček
20:00 Príbehy dvoch myší
18:30 Ohnivý armagedon
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: S kůží na trh
22:05 Kolonie