Tajomník sa preriekol 

Táto informácia unikla tajomníkovi ministerstva zahraničia Kristófu Altuszovi. O prijatých utečencoch krajina neifnormovala vraj s ohľadom na ich bezpečnosť. Maďarsko malo podľa kvót prijať 1294 migrantov, čo dôrazne odmieta. Vláda premiéra Viktora Orbána ale oficiálne priznala, že iba uplynulý rok prijala 1291 utečencov. Na objednávku ministra bol dokonca vypracovaný program na zabezpečenie vhodného ubytovania pre týchto ľudí, financovania ich pobytu v Maďarsku a sociálneho programu. 

Vláda oklamala ľudí

Opozičná Maďarská socialistická strana nenechala na svoju reakciu dlho čakať. Prehlásila, že vláda Viktora Orbána týmto prístupom v podstate plní takzvané Sorosov plán. Podľa predsedu strany Jobbika, Gábora Vony, kabinet klamal občanom, keď sľúbil, že neprijme žiadnych utečencov. Jobbik vyzval premiéra k okamžitej rezignácii. "Vláda slovne bojuje proti migrácií. Pritom tajne prijala utečencov. Je to najväčší politický podvod storočia," uviedol podpredseda strany Jobbika, Dániel Kárpát. 

Migrácia sa stáva v Maďarsku predvolebnou témou číslo jedna, uvádza portál novinky.cz. Parlamentné voľby očakávajú už v apríli. Jasným favoritom je zatiaľ Orbánová strana FIDESZ.