Hlavný zástanca Brexitu si už vie predstaviť ešte jedno referendum

Hlavný zástanca Brexitu si už vie predstaviť ešte jedno referendum

LONDÝN / Líder britskej Strany nezávislosti (UKIP) a jeden z hlavných podporovateľov Brexitu Nigel Farage vraví, že si už vie predstaviť opakované referendum o odchode Britov z Európskej únie. Nie však preto, aby sa zmenilo rozhodnutie.

Líder strany UKIP Nigel Farage povedal, že si začína zvykať na myšlienku druhého referenda o zotrvaní Británie v Európskej únii. Podľa portálu BBC to vyhlásil v relácii The Wright Stuff stanice Channel 5. Nie, Farage si to s Brexitom nerozmyslel. Jeho cieom je údajne aby aktivisti bojujúci proti Brexitu prestali "so sťažnosťami a plačom." Nové hlasovanie by podľa neho "zabilo" kampaň za zotrvanie na jednu generáciu. Zároveň vyjadril presvedčenie, že "percento tých, ktorí by hlasovali za odchod, by pri najbližšej príležitosti bolo oveľa vyššie ako naposledy."

Kým viacerí jeho kolegovia z hnutia pre odchod sa okamžite ohradili, bojovníci za zotrvanie v únii jeho poznámku privítali - podľa nich totiž "rastie podpora" pre ďalšie referendum. Labouristický poslanec parlamentu Chuka Umunna vyhlásil: "Možno prvýkrát vo svojom živote Nigel Farage vyslovil relevantnú myšlienku. V demokracii, ako je tá naša, majú britskí občania právo zachovať si vo veci Brexitu otvorenú myseľ." Úrad premiérky však nové ľudové hlasovanie o odchode z únie neplánuje.

​Nigel Farage nadšene podporoval aj kandidatúru Donalda Trumpa:

Zdroj: noviny.sk/BBC

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:00 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT - POROTCOVSKÝ ŠPECIÁL
23:25 REŠTART
00:50 ZÁCHRANÁRI
22:30 Donatella Versace
00:30 Walking Dead VII.
01:45 Najlepšie svetové videá V.
23:05 Kráľovná juhu
00:05 Plastický chirurg z Beverly Hills V.
01:05 POLICAJTI V AKCII
23:10 Príbehy dvoch myší
23:35 Myšiak Anatole
00:00 Krtko
22:20 Red Dog - psí legenda
23:50 V pasti
01:20 Mortal Instruments: Město z kostí