Vojna je nevyhnutná, vyhlásila KĽDR

Archívna reportáž
embed kód
PCHJONGJANG / Ministerstvo zahraničných vecí KĽDR uviedlo, že vojna na Kórejskom polostrove sa stala nevyhnutnou. Podľa nej za to môžu hrozby, ktoré voči Pchjongjangu zaznievajú z Washingtonu. Vinu pripísalo KĽDR aj spoločným vojenským manévrom, ktoré mala Južná Kórea so Spojenými štátmi.

"Zostávajúcou otázkou je teraz, kedy vojna prepukne," vyhlásil hovorca severokórejského ministerstva zahraničných vecí. Hovorca kritizoval bližšie neupresnené výroky amerických predstaviteľov, ktoré označil za "bojuchtivé štvanie". Menovite hovoril o riaditeľovi CIA Mikovi Pompeovi, ktorý údajne kritizoval najvyššie vedenie krajiny, ktoré je "srdcom severokórejského ľudu". 

"Nechceme vojnu, ale nebudeme sa pred ňou schovávať. Ak americké štáty nesprávne odhadnú našu trpezlivosť a rozpútajú nukleárnu vojnu, náš mocný jadrový arzenál zaistí, že za to drasticky zaplatia," uvádza sa v prehlásení ministerstva zahraničných vecí KĽDR. O možnosti vojenského konfliktu s KĽDR nedávno hovorili aj bezpečnostní poradcovia Bieleho domu Herbert McMaster a člen branného výboru amerického Senátu Lindsey Graham.

Americké manévre

Ako uvádza portál Novinky.cz, v pondelok začali rozsiahle spoločné letecké manévre, ktoré vykonalo USA a Južná Kórea. Cvičenie, ktoré by malo trvať do piatku označuje Pchjongjang za provokáciu. 

Napriek rezolúciám OSN vypálila Severná Kórea 28. novembra ďalšiu raketu, o ktorej tvrdí, že je schopná zasiahnuť celé Spojené štáty. USA tiež vyzvali všetky krajiny, aby s Pchjongjangom prerušili akékoľvek styky. 

Zdroj: noviny.sk, novinky.cz

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
20:35 V SIEDMOM NEBI
23:00 Nabúchaná
19:40 Profesionáli
20:35 Len trošku šťastia
22:45 Umelá inteligencia
20:10 Kosti
21:00 Myšlienky vraha: Za hranicami
22:55 ŽREBOVANIE
20:25 Robošváb II.
20:50 Sherm a jeho mikróby
21:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
20:15 Druhá šance
22:05 Okamžik vzkříšení
00:00 Muž na pravém místě