Vojna je nevyhnutná, vyhlásila KĽDR

Vojna je nevyhnutná, vyhlásila KĽDR

Archívna reportáž
embed kód
PCHJONGJANG / Ministerstvo zahraničných vecí KĽDR uviedlo, že vojna na Kórejskom polostrove sa stala nevyhnutnou. Podľa nej za to môžu hrozby, ktoré voči Pchjongjangu zaznievajú z Washingtonu. Vinu pripísalo KĽDR aj spoločným vojenským manévrom, ktoré mala Južná Kórea so Spojenými štátmi.

"Zostávajúcou otázkou je teraz, kedy vojna prepukne," vyhlásil hovorca severokórejského ministerstva zahraničných vecí. Hovorca kritizoval bližšie neupresnené výroky amerických predstaviteľov, ktoré označil za "bojuchtivé štvanie". Menovite hovoril o riaditeľovi CIA Mikovi Pompeovi, ktorý údajne kritizoval najvyššie vedenie krajiny, ktoré je "srdcom severokórejského ľudu". 

"Nechceme vojnu, ale nebudeme sa pred ňou schovávať. Ak americké štáty nesprávne odhadnú našu trpezlivosť a rozpútajú nukleárnu vojnu, náš mocný jadrový arzenál zaistí, že za to drasticky zaplatia," uvádza sa v prehlásení ministerstva zahraničných vecí KĽDR. O možnosti vojenského konfliktu s KĽDR nedávno hovorili aj bezpečnostní poradcovia Bieleho domu Herbert McMaster a člen branného výboru amerického Senátu Lindsey Graham.

Americké manévre

Ako uvádza portál Novinky.cz, v pondelok začali rozsiahle spoločné letecké manévre, ktoré vykonalo USA a Južná Kórea. Cvičenie, ktoré by malo trvať do piatku označuje Pchjongjang za provokáciu. 

Napriek rezolúciám OSN vypálila Severná Kórea 28. novembra ďalšiu raketu, o ktorej tvrdí, že je schopná zasiahnuť celé Spojené štáty. USA tiež vyzvali všetky krajiny, aby s Pchjongjangom prerušili akékoľvek styky. 

Zdroj: noviny.sk, novinky.cz

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:25 ŠPORT
19:45 Profesionáli VII.
20:35 Šéfka
22:55 Elitní zabijaci
19:00 Súdna sieň
20:10 Kosti VIII.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
19:40 Sníček
20:00 Príbehy dvoch myší II.
20:25 Robošváb III.
18:25 Megazkrat: Smrtící výpadek
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA NA JOJ CINEMA: Božská Florence
22:10 Poslední tvář