Pláže v Taliansku uprostred leta zbeleli. Ľudia sa báli konca sveta

Pláže v Taliansku uprostred leta zbeleli. Ľudia sa báli konca sveta

GROTTAMMARE / Po obrovských horúčavách udreli v centrálnom Taliansku, v kraji Marche, mohutné búrky. Dovolenkárov na plážach letovísk San Bendetto del Tronto a Grottamare prekvapilo silné krupobitie. Mestečká zasypali tony pomerne veľkých krúp.

Obloha nad susediacimi letoviskami Grottammare a San Benedetto del Tronto sa zatiahla a v priebehu pár minút prišla silná búrka, píše portál Il Giornale. Podľa svedkov ľudia na plážach padali na kolená a modlili sa v strachu pred blížiacim sa koncom sveta. Silná prietrž a krupobitie zmenili rozpálené mestečká uprostred leta na nepoznanie. Krúpy mali v priemere aj 4 centimetre.

Zábery, ktoré ľudia zverejnili na sociálnych sieťach, vyrážajú dych. Miestami sa dá hovoriť o "závejoch" z krúp. Miestni podnikatelia odstraňujú následky a počítajú škody. Zničené sú nielen zariadenia kaviarní, pouličné lampy, ale aj mnohé autá.

Silná búrka si vyžiadala aj dva ľudské životy. Pri mestečku Giulianova zomreli dvaja ľudia po tom, čo sa ich rybárska loďka v silnom vetre prevrátila a oni sa zrejme vo veľkých vlnách utopili. Ich telá našla pobrežná stráž, loďku zatiaľ nenašli.


Zdroj: ilgiornale.it/facebook/twitter

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH - EUROJACKPOT
20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
19:30 Kutyil s.r.o.
20:35 Králi ulice
22:55 Dvojitý zásah
20:00 INKOGNITO
22:45 ŽREBOVANIE
22:55 Bučkovci 2 - Slnko, seno, dedina
20:00 Príbehy dvoch myší
20:30 Robošváb IV.
21:00 Sherm a jeho mikróby
20:15 NON-STOP
22:00 96 hodin
23:35 Oko v oblacích