Pláže v Taliansku uprostred leta zbeleli. Ľudia sa báli konca sveta

Pláže v Taliansku uprostred leta zbeleli. Ľudia sa báli konca sveta

GROTTAMMARE / Po obrovských horúčavách udreli v centrálnom Taliansku, v kraji Marche, mohutné búrky. Dovolenkárov na plážach letovísk San Bendetto del Tronto a Grottamare prekvapilo silné krupobitie. Mestečká zasypali tony pomerne veľkých krúp.

Obloha nad susediacimi letoviskami Grottammare a San Benedetto del Tronto sa zatiahla a v priebehu pár minút prišla silná búrka, píše portál Il Giornale. Podľa svedkov ľudia na plážach padali na kolená a modlili sa v strachu pred blížiacim sa koncom sveta. Silná prietrž a krupobitie zmenili rozpálené mestečká uprostred leta na nepoznanie. Krúpy mali v priemere aj 4 centimetre.

Zábery, ktoré ľudia zverejnili na sociálnych sieťach, vyrážajú dych. Miestami sa dá hovoriť o "závejoch" z krúp. Miestni podnikatelia odstraňujú následky a počítajú škody. Zničené sú nielen zariadenia kaviarní, pouličné lampy, ale aj mnohé autá.

Silná búrka si vyžiadala aj dva ľudské životy. Pri mestečku Giulianova zomreli dvaja ľudia po tom, čo sa ich rybárska loďka v silnom vetre prevrátila a oni sa zrejme vo veľkých vlnách utopili. Ich telá našla pobrežná stráž, loďku zatiaľ nenašli.


Zdroj: ilgiornale.it/facebook/twitter

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:30 Slovensko - Spojené arabské emiráty
11:30 Slovensko - Spojené arabské emiráty
12:25 NOVINY O 12:00
11:00 Prvé oddelenie
11:30 PÁLI VÁM TO
12:30 Vyvolení - Dom snov
10:25 SLADKÝ ŽIVOT
11:35 Kosti VI.
13:30 JAG III.
11:05 Fix a Foxi II.
11:35 Príbehy dvoch myší II.
12:00 Albert spoznáva svet
10:05 Moje krásná učitelka
11:50 O(d)puštění
13:25 Něco na těch mužích je