Vlastnú dcéru dobodal na smrť deň po maturite. Zaľúbila sa do moslima

Vlastnú dcéru dobodal na smrť deň po maturite. Zaľúbila sa do moslima

RAMLA / K brutálnej vražde došlo v izraelskom meste len deň po tom, ako sedemnásťročná Henriette Karra zmaturovala. Obvineniu čelí jej otec, ktorý nezniesol myšlienku na to, že jeho dcéra chcela začať nový život po boku moslimského priateľa. Mala tiež v pláne konvertovať na islam. Dievča zo strachu o život kontaktovala políciu aj sociálku, nikto jej nepomohol.

Denník The Jerusalem Post uviedol, že Henriette udržiavala vzťah s moslimským mladíkom viac ako rok. Jej rodina ale vyznáva kresťanstvo. Svojej dcére sa dlhodobo vyhrážali násilím a preto sa nakoniec dievča obrátila na políciu. Tvrdila, že ju dokonca otec fyzicky napadol a povedal, že je mu to jedno, pokojne strávi zbytok svojho života vo väzení, uvádza portál novinky.cz. 

Opakované volanie o pomoc

Henriette sa podľa prokurátora okrem polície zverila tiež sociálnemu pracovníkovi a kamarátke. "Neuveríš, čo mi urobili. Posielajú ľudí, aby ma zabili. Hľadajú ma na všetkých možných miestach. Nevieš si ani predstaviť, aký mám strach. Nemôžem tomu uveriť, bojím sa, že už nemám silu vstať a utekať," napísala kamarátke v sms. Potom sa skrývala v dome jej priateľa. Nestačilo to. Rodina dievča našla a zatiahla domov, kde ju otec trikrát bodol a na mieste zomrela. Okrem 58-ročného otca boli v súvislosti s vraždou zatknutí aj strýko a Henriettina matka.  

Zdroj: noviny.sk/novinky.cz, video: Facebook

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:30 Crank: Zastaň a zomrieš!
00:20 Vaša výsosť
02:30 Krimi
22:55 Kolónia
01:15 Moje meno je Nikto
03:20 Kinosála
21:55 Walking Dead IX.
23:05 Walking Dead IX.
00:00 C.S.I.: Kriminálka New York VII.
22:55 Pat a Mat
23:05 Zabi nudu! II.
23:15 Kúzlovanie
22:10 Hranice
00:00 Hotel Artemis
01:30 Bolest a sláva