Do policajnej dodávky vrazilo auto, Champs-Élysées evakuovali

Do policajnej dodávky vrazilo auto, Champs-Élysées evakuovali

PARÍŽ / Do policajnej dodávky na parížskom bulvári Champs-Élysées nabúralo auto, ktorého vodič podľa všetkého konal úmyselne a bol ozbrojený. Francúzske úrady prípad vyšetrujú ako teroristický čin a minister vnútra Gérard Collomb oznámil, že páchateľ po útoku zomrel.

Oblasť vrátane priľahlej stanice metra uzavreli. Polícia vyzvala verejnosť, aby sa danej lokalite vyhýbali. Z vozidla, ktoré po náraze začalo horieť, vodiča s ťažkými zraneniami vytiahli a následne plamene uhasili.

Vodič, ktorý vrazil do policajnej dodávky, je mŕtvy, uviedli úradne zdroje.  V jeho aute našli automatickú pušku s množstvom nábojov, pištoľ a plynovú bombu, ktorá zrejme spôsobila požiar. Podľa vyšetrovateľa bol útočníkom 31-ročný francúzsky občan, ktorého úrady sledovali pre radikálnu činnosť. Jeho auto momentálne kontrolujú pyrotechnici. Úrady začali incident vyšetrovať ako teroristický čin, napísala americká spravodajská televízia CNN.

Parížska prefektúra informovala, že medzi policajtmi a civilistami nebol nikto zranený. Minister Colomb poukázal na fakt, že krajina je stále v ohrození. Budúci týždeň plánuje predložiť v parlamente návrh zákona, ktorý by opäť predĺžil výnimočný stav. Ten má potom nahradiť posilnená právomoc polície v rámci boja proti ozbrojenému radikalizmu a to natrvalo. 

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Noviny TV JOJ
07:10 Krimi
07:40 Noviny TV JOJ
06:30 Prvé oddelenie
06:50 Profesionáli VII.
08:00 NOVÁ ZÁHRADA
06:05 Skutočné paničky z Atlanty VII.
07:45 Hawaii 5.0 VII.
08:45 Homeland: V mene vlasti VI.
06:15 Timothy ide do školy
06:40 Bob a Bobek králiky z klobúka
06:50 Máša a medveď I.
06:00 Diana
08:05 Vánoční srdce
09:40 Půlnoc v Paříži